Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ГРОДНО. Хор із Ніжинської єпархії і хор КДАіС посіли другі місця на Міжнародному православному фестивалі

Хор Київської духовної академії і семінарії, під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка), і хоровий колектив «Варвиця» храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці смт. Варва Ніжинської єпархії, під керівництвом регента Ірини Луценко, стали лауреатами ІІ ступеня в категоріях «Хори священнослужителів і духовних шкіл» і «Церковні хори і ансамблі єпархії і районних центрів» на XIX Міжнародному фестивалі православних піснеспівів «Коложський благовіст», якій відбувся 20-22 лютого 2020 року в м. Гродно в Білорусі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби КДАіС і Ніжинської єпархії

Зокрема Академічний хор під час виступу який відбувся увечері 21 лютого, виконав  низку богослужбових та церковних творів. У виконанні хору прозвучали твори знаменного розспіву, композиторів Миколи Бутома, Чеснокова, регента хору архімандрита Романа, а також розспіви Києво-Печерської Лаври. Того ж вечора хор дав концерт у концертному залі Гродненського центру культури.

Відповідно хоровий колектив «Варвиця» Ніжинської єпархії взяв участь у конкурсному виступі в Покровському кафедральному соборі м. Гродно.

Урочиста церемонія закриття фестивалю та гала-концерт відбувся 22 лютого у Гродненському обласному драматичному театрі, під час якого кожен з хорових колективів виконав православні піснеспіви.

За результатами голосування, хор КДАіС став лауреатом ІІ ступеня у категорії «Хори священнослужителів і духовних шкіл», хор «Варвиця» отримав диплом лауреата II ступеня в категорії «Церковні хори і ансамблі єпархії і районних центрів».

Після завершення фестивалю регент академічного хору архімандрит Роман презентував директору фестивалю Наталії Гапличник рукописний варіант нот, який у свій час подарував білоруський композитор Микола Бутомо для українського композитора Олексія Сніжинського.

Цього року участь у Міжнародному фестивалі православних піснеспівів у Республіці Білорусь взяли 37 хорових колективів з різних країн, які представляли свої єпархії, храми, недільні школи та духовні навчальні заклади.