Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Суд повернув українське громадянство єпископу Гедеону (Харону)

 Суди вирішили, що ДМС не мала права скасовувати українське громадянство ієрарха УПЦ.

Суд зобов’язав Державну міграційну службу повернути українське громадянство єпископу Макарівському Гедеону (Харону), вікарію Київської Митрополії УПЦ, настоятелю Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці монастиря. Про це йдеться у коментарі Шостого апеляційного адміністративного суду «Українській правді», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Апеляційний суд 22 січня 2020 року підтримав рішення попередньої інстанції – Окружного адміністративного суду Києва від 18 вересня 2019 року”,  повідомляє видання.

Зазначається, що суди повністю задовольнили позов єпископа Гедеона до управління Міграційної служби у Волинській області. В ньому ієрарх Української Православної Церкви вимагав визнати незаконним рішення управління Державної міграційної служби України у Волинській області від 21 червня 2018 року, яким було скасовано рішення про отримання ним громадянства за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про громадянство України».

Суди вирішили, що ДМС не мала права скасовувати українське громадянство єпископа Гедеона.

Рішення Шостого апеляційного суду набуває чинності в день ухвалення.

Нагадаємо, 13 лютого 2019 року єпископ Гедеон при поверненні з США в Україну був затриманий в аеропорту Бориспіль, його паспорт було вилучено, після чого депортували з країни. В США владика провів робочу зустріч з конгресменами уряду, під час якої висвітлив ситуацію, пов’язану з порушенням міжнародних прав віруючих УПЦ, напади на храми Української Православної Церкви, побиття віруючих, утиски священнослужителів з боку радикальних організацій. В Юридичному відділі УПЦ, коментуючи інцидент, припустили, що «має місце порушення прав громадянина України за релігійною ознакою, що може бути пов’язано з його діяльністю, як єпископа УПЦ». «Докладаємо усіх зусиль, щоб захистити єпископа нашої Церкви та будемо надавати йому всю необхідну підтримку, допомогу і сприяння», — зазначили в Синодальному відділі УПЦ.