«Єдино правильний крок для Фанару — було відкликати томос. На жаль, наш голос не був почутий»
Легалізація Патріархом Варфоломієм новоствореної «ПЦУ» не призвела до єдності українського народу, а навпаки спричинила розкол не тільки в Україні, а й в усьому Православному світі. Про це сказав Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у коментарі для NEWSONE щодо річниці надання томосу .
«Минув рік після прийняття томосу. Та де та єдність?!», — поставив риторичне питання митрополит Антоній, відзначивши, що в УПЦ ще рік тому попереджали Патріарха Варфоломія про те, що «шлях легалізації “ПЦУ” не призведе до єдності українського народу, а лише посилить розкол».
«І ми мали рацію, бо спирались не на теорії, а знали ситуацію всередині українського суспільства і знали своїх людей, тому що парафіяни Української Православної Церкви — вірні канонічному устрою», — додав владика.
Відносно долі самих представників новоствореної стурктури, які добивалися «автокефалії», ієрарх УПЦ звернув увагу на те, що вже через незначний час відбувся розкол у самій «ПЦУ».
«Відбулося не відновлення канонічної єдності. Просто пішли шляхом легалізації УАПЦ і УПЦ КП. Але пройшло трохи часу після прийняття томосу, розкол відбувся у самій цій структурі… Ми бачимо, що між ними проходять судові процеси відносно рухомого і нерухомого майна. Потрібно констатувати: те завдання, яке тоды публічно проголошували, виявилося нездійсненним, це просто фікція», — зазначив Його Високопреосвященство.
Більше того, як підкреслив митрополит Антоній, після надання томосу ускладнилася ситуація щодо церковного миру не тільки в Україні, а й стало «причиною розколу в усьому світі». «Єдино правильним кроком було відкликати томос, який, скажімо так, є зрощенням великих проблем. Але, на жаль, наш голос не був почутий», — підсумував владика.
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…