Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

СУМИ. В Угроїдах помолились за засновника Іллінського храму


20 жовтня, у канун роковин від Дня народження Миколи Федоровича Антонова на чолі з настоятелем парафіяни храму послужили біля пам’ятника засновнику літію. Напередодні, у суботу, 19 жовтня, відправили панахиду у храмі.
Нагадаємо, Угроїдський храм на честь пророка Божого Ілії з’явився тут милістю Божою, з доброї волі та на особистий кошт саме Миколи Федоровича Антонова.
Микола Федорович був місцевим поміщиком. Народився 9 (22) жовтня 1790 року. Помер Антонов у віці 65 років – 6 (19) січня 1855 року. Був похований на території Іллінського храму. Історичні факти підтверджують, що він відчував близьку кончину, бо 23 червня 1855 року передав до Московської збережної казни тисячу рублів сріблом. Цей капітал, як говорять архівні довідки, був внесений «по духовному завещанию помещика на вечные времена», з тим, щоб священно і церковносужителі Іллінської церкви Угроїд щорічно користувались відсотками з того капіталу і у винагороду за це чинили би по його душі поминання за кожним богослужінням та у пам’ятні дати його життя відправляли панахиди.
Про цей духовний заповіт Іллінська православна громада дізналась кілька років тому. Тоді і була започаткована традиція у дні народження та смерті Антонова чинити панахидне поминання його душі.

Вічна пам’ять меценату та храмобудівнику рабу Божому — Миколаю Антонову!