Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Відбулось урочисте відкриття XVIІ Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров»


7 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в «Будинку кіно» відбулася церемонія відкриття XVІI Міжнародного фестивалю православного кіно «Покров». Цього року фестиваль присвячено сім’ї та проходить під гаслом «Сім’я — мала церква».
На початку урочистого заходу до присутніх з напутніми словами звернувся керівник проекту, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді архієпископ Іона (Черепанов).

«Фестиваль зібрав людей небайдужих, які усім серцем прагнули розповісти про свою віру, про Христа», — сказав владика. Він розповів, що журі серед 200 робіт вибрало 68 картин: «я сподіваюся, що ви, глядачі, оціните наскільки ці фільми вдалися».

Архієпископ Іона привітав усіх з відкриттям фестивалю та побажав Божої допомоги усім.

Далі розпочалася концертна програма. Про свій досвід родинного життя розповіли протоієрей Олександр Клименко, переможець пісенного конкурсу «Голос країни», сім’я Могильних — протоієрей Миколай та матінка Вікторія.

На переконання отця Олександра Клименка, найголовніший подвиг – родинний. «Родинна – це найважливіше», — сказав священник та розповів, що головне у вихованні дітей — любов та правильне розуміння її меж. При цьому він звернув увагу на інший вид сім’ї — чернечий. «Кожен монах має Матір – Матір Небесну і має Батька – Отця Духовного» й заспівав пісню «Він нашого роду».

Родина Могильних, яка виховує вісьмох дітей, назвала чотири принципи виховання дітей: власне виховання, доброта, почуття гумору та особистий приклад.

Далі зі своїми історіями та привітаннями виступили ще ряд сімей, відомих співаків та артистів.

Традиційну премію «Милосердя» вручили голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, директор фонду Вадима Новинського на честь Покрову Пресвятої Богородиці Дмитрій Сергієв та народний депутат Нестор Шуфрич.

Допомогу на лікування передали: Іоанні й Ользі Тонських — батькам Матвія, Вікторії Брахницькій – мамі Ксюши, Олександру і Світлані Макусі – батькам Артьома, Анатолію і Яні Михайлівським – батькам Ірини, сім’ї священника Афанасія Лейби.

Висловлюючи слова подяки благодійникам, митрополит Климент сказав: «цей кінофестиваль став ще й святом милосердя. Я хотів би вклонитися всім тим, хто відгукується на потреби нужденних і всім тим, хто зробив це свято».

На заході також був присутній архієпископ Конотопський і Глухівський Роман.

Насамкінець з привітанням виступив президент фестивалю «Покров» народний депутат України Андрій Деркач, який вже в 17-й раз оголосив про відкриття кінофоруму.

Членів журі представив директор кінофестивалю «Покров» протоієрей Олександр Акулов та запросив усіх на перегляд кінофільмів 8-10 жовтня.

Нагадаємо, перегляди конкурсних робіт будуть організовані в київському «Будинку кіно» за адресою вул. Саксаганського, 6 8 і 9 жовтня з 11.00 до 22.00, а 9 жовтня з 11.00 до 16.00. Вхід вільний.

Ознайомитися зі списком усіх фільмів-учасників кінофестивалю «Покров» та дізнатися про подробиці форуму можна на сайті pokrovkino.com.

Далі глядачам була запропонована прем’єра фільму «Варавва» (2018 р., режисер: Євген Ємелін).