Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КРЕМЕНЕЦЬ. На Тернопільщині провели в останню путь відомого кобзаря Василя Жданкіна


5 вересня у Свято-Миколаївському соборі м. Кременець Тернопільської області була відслужена панахида архієрейським чином та звершено чин погребіння за загиблим в автокатастрофі легендарним кобзарем і патріотом України Василем Жданкіним. У пам’яті українців він залишиться як добрий християнин, хорист Почаївської Лаври та захисник храму у с. Катеринівка від нападників із «Правого Сектору», а також як володар гран-прі фестивалю «Червона рута» (1989) у місті Чернівцях, де вперше публічно виконав гімн України.

Богослужіння очолили архієпископ Шумський Іов та єпископ Феодосій. Обидва архієреї були близькими знайомими Василя Жданкіна. Численна кількість духовенства, родичів, колег-артистів, представників влади та весь небайдужий люд провели в останню путь легендарного кобзаря України.

Під час заупокійної Літургії співав Великий хор Почаївської Лаври, а панахиду напередодні — хор Почаївської духовної семінарії.

Захоронення відбулося у с. Білокриниця, де відомий кобзар провів дитячі роки свого життя. Сестри Кременецького Богоявленського монастиря організували трапезу.