Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРНІВЦІ. У буковинському селі Михальча вчитель географії організував штурм храму УПЦ


25 серпня прихильники «ПЦУ» в селі Михальча Сторожинецького району Чернівецької області здійснили невдалу спробу штурмом захопити Свято-Успенський храм УПЦ. Завадили рейдерам, очолюваним вчителем географії Маскалем Василем, парафіяни, які закрили собою вхід до церкви, повідомляє прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії у фейсбук.

Це далеко не перша провокація прихильників «ПЦУ» в селі Михальча, де віруючі вже 196 діб оберігають свій храм від зазіхань.

Підготовка до штурму тривала декілька днів, розповіли в єпархії: «всі минулі дні, учитель географії Маскаль Василь (новий господар храму) обходив будинки по селу і збирав людей на сьогоднішній штурм. Багатьом односельчанам Василь відомий тим що проводив антицерковну пропаганду та ганяв дітей, щоби не відвідували Православну Церкву».

«Сьогодні 25 серпня, за 3 дні до храмового свята була здійснена нова спроба встигнути заволодіти церквою, — повідомили в прес-службі. — Активісти ПЦУ зняли одну секцію огорожі, увірвалися на територію, але віряни закрили собою вхід у церкву».

Силовий штурм припинився, коли на допомогу нечисленним на той момент вірянам почали повертатися односельці, які пішли по домівках після Літургії відпочити, також почали приїздити їхні друзі та священники з інших парафій.

Зазначається, що саме в цей момент дуже активний на початку голова села (який вже не один раз привселюдно обіцяв захопити храм) відійшов в бік і почав просто спостерігати за подіями. Увесь цей час правоохоронці не втручалися.

У кінцевому підсумку, після 5-ти годинного протистояння, учасники конфлікту розійшлися по різні боки церковного двору, а представники релігійної громади УПЦ стали навколо храму, аби не допустити осквернення святині.

Станом на 00:20 протистояння все ще тривало, повідомили в єпархіальній прес-службі: «Ніч, очікуємо нову спробу штурму храму, прихильники ПЦУ не покинули храмову територію».

Близько 100 парафіян цілодобо чергують в храмі. Віруючі попередили правоохоронців про загрозу продовження провокацій. 26 серпня очікують приїзду журналістів центральних телеканалів.

“Християни, просимо, долучіться в келійних молитвах за мир в селі Михальча, бо голові села конче потрібно захопити храм до свята Успіння Пресвятої Богородиці”, – закликали православні буковинці.

Станом на 13-ту 26 серпня з’явилося повідомлення про черговий штурм  у буковинському селі, де вже добу парафіяни захищають свій храм від агресивних прихильників новоствореної структури.