Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Православні звершили велопробіг на честь преподобного князя Феодора Острозького та Дня Незалежності України

Уже кілька років поспіль молодіжний дитячо-юнацький відділ Рівненської єпархії організовує незвичайне святкування Дня Незалежності України.

З благословення Варфоломія, митрополита Рівненського і Острозького та сприяння Пимена, єпископа Дубенського, вікарія Рівненської єпархії, 21-22 серпня відбувся православний велопробіг Корець – Городниця, присвячений дню пам’яті преподобного Федора, князя Острозького та Дню Незалежності України.

Велопробіг розпочався вранці у середу, 21 серпня, з молитви до Божої Матері “Споручниці грішних” у Корецькому Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Із монастиря стартували 25 велосипедистів на чолі з керівником дитячо-юнацького спортивного відділу при Рівненській єпархії УПЦ протоієреєм Ігорем Власюком та прес-секретарем єпархії архімандритом Германом (Кулакевичем), частина велопаломників долучилася по дорозі до Городниці, загалом – більше 40 людей, віком від восьми років. Також приєдналися ректор Корецького регентсько-катехізаторського училища, настоятель Свято-Параскевського храму Нового Корця, протоієрей Олександр Опанасюк, настоятель храму преподобного Серафима Саровського села Калинівки ієромонах Гавриїл (Ковальчук), настоятель Свято-Михайлівського храму села Сторожева священик Роман Наумчук.

Участь у велопробігу взяли жителі Корця, Жадківки, Старого Корця, Гвіздова, Ганнівки, Даничева та Копитова. Велоколону супроводжували машина дорожньої поліції та техдопомога. Група велосипедистів рухалася за маршрутом Корець – Гвіздів – Морозівка – Весняне – Сторожів, а ввечері прибула до Свято-Георгіївського монастиря у Городниці. У храмах, які відвідували по дорозі, велопаломники молилися за єдність святого Православ’я та мир в Україні. Там їх радо зустрічали, пригощали та підтримували. За день велосипедисти подолали 35 кілометрів. Велопаломники помолились у Свято-Георгіївському монастирі під час вечірнього богослужіння, а наступного дня, після Літургії, причастившись святих Христових Таїн та відслуживши подячний молебень, вирушили додому.

Молодіжний дитячо-юнацький спортивний відділ дякує наміснику Свято-Георгієвської обителі, архієпископу Олександру, його братії та усім причетним до організації велопробігу.