Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ не братиме участі в засіданнях обласної Ради церков та релігійних організацій


«Слова про любов та мирне співіснування, наразі залишаються лише словами, адже Вінницька єпархія Української Православної Церкви вже кілька місяців є об’єктом протиправних дій з боку прибічників ПЦУ… У ситуації що склалась, керівництво Вінницької єпархії вважає безпосередню участь архієпископа Варсонофія в засіданнях Ради церков недоцільною». Йдеться у заяві Вінницької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Формат роботи Ради церков передбачає співпрацю різних релігійних організацій Вінниччини, спрямовану на досягнення міжконфесійного миру в регіоні, — повідомляють в єпархії. — Однак, нажаль, ми змушені констатувати, що слова про любов та мирне співіснування, наразі залишаються лише словами, адже Вінницька єпархія Української Православної Церкви вже кілька місяців є об’єктом протиправних дій з боку прибічників ПЦУ».

Зазначається, що протягом цього часу колишній митрополит Симеон (Шостацький), будучи членом Ради церков, не менш ніж інші говорить про мир, однак своїми діями лише сіє ворожнечу.

«В грудні минулого року прибічники митрополита Симеона привласнили будівлю Вінницького єпархіального управління, цінності, — йдеться в документі. — Під час однієї з зустрічей між митрополитом Симеоном та діючим керівником Вінницької єпархії архієпископом Варсонофієм митрополит Симеон особисто пропонував розв’язати конфліктну ситуацію, що склалась, у мирному руслі. Однак, зустрічна компромісна пропозиція архієпископа Варсонофія розуміння з боку митрополита Симеона не знайшла. Нажаль, проблемна ситуація з будівлею єпархіального управління залишається невирішеною досі».

Протягом майже півроку прибічники «ПЦУ» провокують напругу, а подекуди і конфлікти, у цілій низці парафій Вінницької єпархії, говориться у заяві та підкреслюється, що в єпархії УПЦ не висловлювали жодних «протестів або зауважень, коли деякі парафії переходили до ПЦУ, приймаючи спільне рішення на зборах релігійної громади на чолі з настоятелями (парафії Святої Трійці та ікони Богородиці «Всіх скорботних радість» у Вінниці, преподобного Серафіма Саровського в Козятині, парафії сіл Гущинці та Сальник у Калинівському районі)».

«При цьому, в парафіях де рішення про перехід приймалось громадою села, не знаходячи розуміння у парафіян храмів і, тим самим, провокували ворожнечу (Лука-Мелешківська, Вороновиця, Хижинці Вінницького району, Пеньківка Літинського району, Олександрівка, Чернятин Жмеринського району, Гулі Барського району, Гурівці Козятинського району, та багато інших), керівництво Вінницько-Барської єпархії ПЦУ не тільки не сприяє мирному вирішенню проблеми, а навпаки, підживлює конфлікт. До речі, відбувається це не без відома Відділу у справах національностей і релігій Вінницької ОДА, адже керівник відділу в змозі звіряти підписи на протоколах зборів, які подаються прибічниками ПЦУ, з підписами у документах, які зберігаються у Відділі, аби відразу визначити, чи дійсно члени релігійних громад приймають рішення про перехід до ПЦУ, чи це роблять зовсім інші люди», — заявляє керівництво єпархії.

Тож, як повідомляється, «у ситуації що склалась, керівництво Вінницької єпархії вважає безпосередню участь архієпископа Варсонофія в засіданнях Ради церков недоцільною».