Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БІЛА ЦЕРКВА. Віруючі Богуслава звертаються по допомогу у відновленні постраждалого від пожежі собору


Громада постраждалого внаслідок пожежі Свято-Троїцького кафедрального собору міста Богуслав Київської області (Білоцерківська єпархія УПЦ) звернулася до всіх небайдужих із проханням надати допомогу у відновленні святині ХІХ століття. Про це написала у Facebook вірянка Людмила Бурцева.
У ніч на 7 червня у Свято-Троїцький собор влучила блискавка. Під час гасіння пожежі, під натиском води, купол собору провалився всередину.

«Ніхто не постраждав, старовинні ікони встигли повиносити. Храм є пам’яткою архітектури, побудований за проектом невідомого майстра в стилі пізнього класицизму – нетипового для українських православних храмів. Спорудження характерне оточенням колонад, що ведуть на вулицю і площу. Головною частиною храму є ротонда – кругла будівля, оточена колонами і увінчана куполом. Настоятель храму о.Михаїл просить про допомогу для відбудови храму», — написала парафіянка та додала від себе, що «невимовно боляче бачити руїни всередині храму», в якому вона «робила перші самостійні кроки до сповіді і Причастя».

Як повідомила прес-служба Білоцерківської єпархії, Свято-Троїцький кафедральний собор у м. Богуславі, настоятелем якого є благочинний Богуславського округу протоієрей Михаїл Залізницький, 9 червня, у неділю 7-му після Пасхи, відвідав митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин.

Владика звершив у соборі під відкритим небом Божественну літургію та поспілкувався з парафіянами, благословивши їх на труди для встановлення нового соборного куполу.

Громада просить про молитви та допомогу!

Реквізити для допомоги на відбудову храму: р/р 26002053147635 «Приват Банк» ОКПО 25301607/

Номер карти настоятеля протоієрея Михаїла Залызницького: 4149 4390 1125 7072 (Залізницький Михайло Максимович).