Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

«Слово Предстоятеля»: Жити маємо за законами Божими, а світ веде людину від Бога

У Велику Суботу в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов двадцять дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на телеканал «Інтер».

Предстоятель нагадав, що перша Неділя після Світлого Христового Воскресіння називається Антипасхою та Неділею на честь апостола Фоми, тому що Церква цього дня знову згадує святу подію Воскресіння та зустріч ап. Фоми з воскреслим Спасителем.

За словами Блаженнішого Митрополита Онуфрія, ця священна євангельська історія про зустріч воскреслого Іісуса Христа зі Своїми учнями і зокрема з апостолом Фомою (Ін. 20: 19-31), відкриває для нас багато таємниць.

Перше, на що звернув увагу Архіпастир, це слова Господа «Мир вам!» (Ін. 20: 19). «Господь повернув людям мир із Богом, — пояснив він. — Гріх розділяв людину з Богом, між людиною і Богом не було миру, а коли Господь знищив наші гріхи, то знову змирив нас із нашим Отцем».

Друге, на чому зупинився Блаженніший владика, — Господь подарував Своїм апостолам Божественну силу прощати людям гріхи. «Христос знищив наші гріхи, і оскільки об’єднав у Собі дві природи — Божественну і людську, то дав людьскій природі силу прощати гріхи. Апостоли одержали цю владу від Бога, передали її своїм наступникам, …і ця влада сьогодні існує на священиках, які є ієреями Святої Православної Церкви», — зазначив він.

Третій аспект, який пояснив Предстоятель, це слова Спасителя, сказані апостолу Фомі: «Тому ввірував ти, що побачив Мене? Блаженні, що не бачили й увірували!» (Ін. 20: 29).

«Є дві категорії віри: віра розуму і віра серця. Віра розуму народжується від інформації, і вона переконує нас, що існує Творець, Промислиель, Податель життя — Бог. Людина визнає цю істину, але живе за своїми правилами. Віра серця народжується від життя за Божественними законами, згідно з волею Божою. Від цього життя людина одержує духовний досвід, так віра розуму перероджується у віру серця», — сказав владика.

Його Блаженство також підкреслив, що віру серця мали апостоли, але вони бачили Спасителя. «А коли людина не бачить Бога своїми тілесними очима, то має скласти для себе правильний образ Божий і докласти зусиль, щоб підкоритися цьому Божественному образу, — додав він. — Це вимагає від людини більше старань. Тому Господь називає таких більш блаженними ніж тих, хто Його бачив і через зір здобув віру серця».

Митрополит Онуфрій закликав кожного зазирнути в себе і чесно відповісти, яку маємо віру — віру розуму чи віру серця, та будувати життя за Божественними законами.

«Можливо, ці закони йдуть у розріз із сьогоденням. Не дивіться на те, що пропонує світ: світ веде людину не до Бога, а від Бога, — продовжив владика. — Ми намагаємося всі будувати своє життя за Заповідями Божими, і ті Дари, які Господь приніс у світ Своїм Воскресінням, будуть нашим особистим скарбом».

Відеозвернення Предстоятеля Української Православної Церкви — щосуботи в ефірі телеканалу «Інтер», або на YouTube-каналі за посиланням.