Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВОЗНЕСЕНСЬК. Заява з приводу ситуації, що склалася навколо Свято-Михайлівського храму

Останнім часом в засобах масової інформації (на сайті Миколаївської обласної державної адміністрації та ін.) поширюється інформація про нібито перехід парафії на честь святого Архістратига Михаїла м. Первомайськ в лоно т.зв. «Православної церкви України».
У зв’язку з цим повідомляємо, що дана інформація не є правдивою.
Згідно парафіяльному Статуту Української Православної Церкви змінювати канонічне підпорядкування можуть члени релігійної (а не територіальної) громади. На парафіяльному зборах більшістю голосів було прийнято рішення залишитися в лоні канонічної УПЦ. Вважаємо, що поширення неправдивої інформації веде до розпалювання міжрелігійної ворожнечі і не сприяє встановленню миру на території нашої країни.
Також слід зазначити, що ідея подолання церковного розколу в Україні через надання Томосу про автокефалію неканонічним церковним угрупованням («УПЦ КП» та «УАПЦ») виявилася помилковою. Жодна з Помісних Православних Церков не визнала цього незаконного діяння Константинопольського Патріархату, а значна частина Помісних Церков, зокрема Антіохійська, Руська, Сербська, Кіпрська, Албанська, Польська та Православна Церква в Чеських землях і Словаччині в різних формах вже висловили свою незгоду з рішеннями Константинопольського Патріархату. Помісні Церкви також заявили, що не визнають новоствореної «Православної Церкви України», не визнають дійсності хіротоній у цій структурі та забороняють своєму духовенству мати будь-яке молитовне спілкування і літургічне співслужіння з її представниками. Таким чином, не відбулося рецепції, тобто сприйняття світовим Православ’ям цих дій Константинопольського Патріархату, який фактично спробував легалізувати розкол. Відповідно, легалізація розколу — це не той шлях, яким можна досягнути церковної єдності. Нагадуємо, що згідно з історико-канонічною традицією Церкви, автокефалія надається лише єдиній Церкві в межах певної держави, а не якійсь частині, що відкололася від Тіла Церкви.
Про що говориться в заяві Священного Синоду УПЦ.