Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРНІВЦІ. Вам не соромно? — Односельчани звернулися до голови «ПЦУ» Епіфанія з відкритим листом


У відкритому листі до Епіфанія Думенка віряни пишуть, що йому має бути соромно за голову громади «ПЦУ», яка привласнила всі кошти парафії УПЦ і викрала документи.

25 квітня 2019 року релігійна громада храму УПЦ на честь святих Архангелів Михаїла і Гавриїла в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області звернулася з відкритим листом до «предстоятеля» ПЦУ Епіфанія з хештегом #Епіфаній_вам_не_соромно? Текст звернення опублікувала прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії.

Жителі села, де пройшло дитинство і шкільні роки «предстоятеля», пояснюють, що активістка і голова громади ПЦУ, колишній касир громади УПЦ Ольга Поляк викрала установчі документи громади і більше 70 000 грн, зібраних для великодніх подарунків малозабезпеченим, старим і дітям. За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження.

«Ми 3 місяці, всією громадою збирали кошти на Великодні кошики для дітей з малозабезпечених сімей, для дітей воїнів АТО, одиноких пенсіонерів, для хлопців на передову.

Ми зібрали, по крихті, громадою в сумі: 72 992 грн.

Звертаємось до вас: яка віра, яка совість дозволяє розбудовникам вашої церкви (ПЦУ чи СЦУ) викрадати свято у людей? < … >

Лише згодом ми дізналися, що Поляк Ольга, ваша, так всі в селі її називають, “хрещена мати Епіфанія”, колишній касир нашої парафії (з 2014 року розпоряджалася коштами нашої релігійної громади) привласнила всі кошти нашої парафії, викрала всі установчі документи на храм…

Це не секрет і не таємниця ні від кого в селі. І вона сама про це говорить відкрито. І саме з цього приводу відкрите кримінальне провадження», – йдеться у зверненні.

Віряни нагадують, що 24 лютого 2019 року їх прихід провів збори і проголосував за вірність УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, що зафіксовано на відео і протоколом.

Пізніше, 10 березня 2019 року Ольга Поляк та Іван Гараміт скликали збори територіальної громади в Будинку культури, куди звезли людей з Нової Жадови, Дібрівки та інших сіл, які не є парафіянами нашої релігійної громади.

На цих зборах, «на камеру», релігійну громаду примусово «перевели» в ПЦУ, а колишній касир громади УПЦ Ольга Поляк та Іван Гараміт підписали і завірили у нотаріуса Статут громади ПЦУ з реквізитами громади УПЦ.

Після цих подій в. о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, незважаючи на відкриту кримінальну справу, віддав розпорядження примусово перереєструвати громаду УПЦ, як громаду ПЦУ.

«Вам не соромно, ви наш односельчанин? – пишуть у зверненні до глави ПЦУ віряни.– Таким чином, кримінальним, ви створюєте ПЦУ в своєму селі.

Ви знаєте, що в нашому великому селі більше 13 церков? З них є одна Київського патріархату, і є одна автокефальна? Вам мало, для чого вам наша Церква? Показати, що ви маєте зв’язки у владі, і що воля людей і закон – це пусте місце? З 1890 року по сьогоднішній день в храмі завжди служили тільки канонічні священики, при різних владах, при різних державах.

Ми починаємо молитовне стояння за Істинну Віру.

Звертаємося до вас, залиште нас у спокої, не творіть беззаконня», – пише на завершення громада.

За матеріалами СПЖ