Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Поліція посилює превентивні заходи для недопущення міжконфесійних конфліктів та вчинення правопорушень на релігійному ґрунті


24 січня в Головному управлінні Національної поліції у Вінницькій області відбулась робоча зустріч керівництва ГУНП з представниками релігійних конфесій та органів місцевої влади, на якій обговорювалися питання щодо недопущення виникнення конфліктних ситуацій на міжконфесійному ґрунті.
За словами начальника ГУНП у Вінницькій області Юрія Педоса, на території області за останній тиждень фіксувалися кілька конфліктних ситуацій між представниками різних релігійних громад, пов’язані з процесом переходу вірян до Православної Церкви України та користуванням культовими спорудами. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Відділ комунікації поліції Вінницької області.

Зокрема, йшлося про останній конфлікт, який мав місце в с. Писарівка Вінницького району. До поліції надійшло звернення від священнослужителя про вчинення щодо нього хуліганських дій, в результаті на винну особу було складено адміністративний протокол згідно ст.173 КУпАП. Також були повідомлення про зрізання та заміну невідомими особами замків до вхідних дверей храмів в населених пунктах Козятинського, Літинського та Барського районах з подальшим описом церковного майна – що є незаконним та неприпустимим.

Відтак генерал поліції зазначив, що поліцейські вживатимуть адекватних та дієвих заходів в рамках закону для забезпечення публічної безпеки та правопорядку, недопущення правопорушень на релігійному грунті та дотримання прав громадян на свободу світогляду та віросповідання, безперешкодне ведення релігійної діяльності, які гарантовані ст.35 Конституції України.

Юрій Педос підкреслив, що усі без винятку громадяни, не залежно від ставлення до релігії або належності до релігійної організації, мають дотримуватись законів України, не порушувати права інших людей. За порушення законодавства про свободу совісті та релігійні організації передбачена законом відповідальність, зокрема, кримінальна : ст. 161 КК України -«Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії», ст. 178 КК України – «Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків», ст.180 КК України -«Перешкоджання здійсненню релігійного обряду», ч.2 ст.180 КК України – «Примушування священнослужителя шляхом фізичного або психічного насильства до проведення релігійного обряду», ст.181 КК України – «Посягання на здоров’я людей під приводом проповідування релігійних віровчень чи виконання релігійних обрядів».

– Ми не допустимо жодних актів насильства, агресії, захоплення Церковних об’єктів та майна, – наголосив генерал поліції. – Всі подібні дії будуть припинятися, а причетні до цього особи нестимуть відповідальність згідно чинного законодавства. Процес переходу вірян до ПЦУ має здійснюватися згідно законів України і це має бути добровільне особисте рішення кожного громадянина без втручання органів державної влади всіх рівнів, як це визначено Конституцією України.

Для попередження вчинення правопорушень та негайного реагування на порушення закону забезпечено посилене патрулювання поліцейських поблизу культових об’єктів, де мали місце, або можливі вчинення міжконфесійних конфліктів.

Своєю чергою начальник управління у справах національностей та релігії Вінницької ОДА Ігор Салецький також наголосив, що проведення загальних зборів релігійних громад щодо здійснення переходу до ПЦУ має базуватися виключно на вільному волевиявленню громадян, недопустиме втручання державних службовців в процес проведення зборів релігійних організацій. Він дав негативну оцінку фактам силового закриття храмів, недопущення в них священників, тощо.

Присутні на заході священники Української Православної Церкви (УПЦ) та Православної Церкви України (ПЦУ) дійшли згоди, що в сучасних умовах, коли Україна потребує миру, усі спірні питання потрібно вирішувати за круглим столом шляхом спілкування та прийняття узгоджених рішень.