Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Покровська громада села Радошин захищає свій храм від рейдерів УПЦ КП


22 січня представники Київського Патріархату під виглядом «переходу до ПЦУ», прийняли рішення про захоплення Свято-Покровського храму, що належить громаді УПЦ сіл Радошин та Битень Ковельського району.
В місцевому будинку культури під наглядом сільського старости та прицілом заїжджих представників Київського патріархату – районного декана та настоятеля громади з сусіднього села, відбувся схід селян. На повістку дня поставили одне питання – про зміну підлеглості місцевої релігійної громади Української Православної Церкви до «митрополії Православної Церкви України». Вирішувати долю православної громади зібралися навіть місцеві пятидесятники та всі ті, хто до неї ніякого відношення не мали.

Староста села Ковган Дмитро, як представник влади, не проінформував присутніх, про неправомірність рішень цього зібрання. Адже згідно оновленого недавно Закону України про «Свободу совісті та релігійні організації» рішення про зміну підлеглості ухвалюються загальними зборами конкретної релігійної громади, а не сходом жителів села. Критеріїв на право голосу у цьому зібранні ніхто з організаторів не оголошував. А вони чітко прописані – це мають бути «члени даної релігійної громади, які досягли 18-річного віку, визнають обов’язковість Статуту про управління Української Православної Церкви, регулярно беруть участь у богослужінні, сповідаються та причащаються, перебувають у канонічному послухові до настоятеля».

Присутні на зборах представники Київського патрірхату «цнотливо» змовчали і про той факт, що на даний час, так званна Православна Церква України ще не зареєстрована відповідними державними органами. Та й самі громади Київського патріархату не спішать проводити подібні зібрання про перехід до ПЦУ. А тому, змінити підлеглість можливо тільки до тої самої – скандально відомої УПЦ КП.

Варто зазначити, що ініціатори сходу жителів села не запросили ні настоятеля, ні когось з членів місцевої парафії. В той час сільський староста дозволив заїжджим «отцям-гастролерам» спровокувати та розв’язати релігійну ворожнечу у невеличкому селі Радошин.


Таким чином, грубо порушивши державний Закон та обдуривши учасників зібрання, голосувати запросили усіх присутніх в клубі. Голосувати не землю орати – руки селян потяглися догори.

А в цей час реальні члени релігійної громади Свято-Покровської парафії УПЦ разом зі своїм настоятелем отцем Іваном Тораком, проводили парафіяльні збори у храмі. Під протокол з відповідними підписами, прийняли одностайне рішення: позитивно оцінити діяльність парафії у 2018 році та підтвердити підлеглість Українській Православній Церкві під керівництвом митрополита Онуфрія.

Тим часом, місцеві пропагандисти ПЦУ смакують на сторінках Facebook можливістю маніпулювати простими та необізнаними людьми. Захоплення православного храму у Радошині представники Київського патріархату запланували на неділю, 27 січня. Побоюючись невдачі, бувший ковельський декан Анатолій Александрук дає пораду ініціатору провокації Андрію Сеху заручитися підтримкою «папіка з семінаристами» (очевидно, під «папиком» мають на увазі луцького «митрополита» Михаїла Зінкевича).

В черговий раз ми стаємо свідками того, як під гаслами невимовних благ з творенням нової Церкви в Україні, ще в одному селі розділили людей, обманули в сподіваннях, добавили неприязні і цинізму.