Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Ексклюзивне інтерв’ю митрополита Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта про дії СБУ щодо нього (відео)


Як стало відомо, 14 грудня, зранку, до митрополита Могилів-Подільського і Шаргородського Агапіта, який цього часу перебував на Буковині, з’явився співробітник Служби безпеки України та запропонував терміново їхати до Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на Facebook-сторінку народного депутата Андрія Деркача, який допоміг у цій ситуації архієрею УПЦ.

За словами митрополита Агапіта, як пояснив працівник СБУ, який представився Дмитром, поїхати до Києва потрібно було, нібито, «для розови з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном».

«Я задвонив митрополиту Симеону, він підтвердив, що хоче поговорити. Тоді ми разом із людиною з СБУ приїхали до Києва. Але можливості переговорити з митрополитом Симеоном в мене не було», — розповів владика.

Зокрема, у столиці архієрея УПЦ зустрічав другий співробітник СБУ Дмитро Горбенко. Його поселили в готелі і запропонували пройти на зустріч з керівництвом СБУ.

Митрополиту Агапіту вдалося зв’язатися з народним депутатом України Андрієм Деркачом, який разом із депутатом Вадимом Новинським допомогли йому уникнути подальшого тиску СБУ і привезли до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

«Ми вирішили поїхати до Києво-Печерської Лаври, щоб зустрітися із Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм та розповісти про ситуацію… Дорогою я давав інтерв’ю і говорив, що я на собор об’єднавчий не збираюся, оскільки на це є благословення Предстоятеля нашої Церкви, і наша Церква не бере участі в цьому соборі», — сказав владика.

На думку Вадима Новинського, «СБУ проводить незаконну діяльність, шляхом погроз, допитів, кримінальних проваджень із тією метою, що змусити архієреїв УПЦ взяти участь у соборі».

Як підкреслив Андрій Деркач, «те, що відбулося з митрополитом Агапітом, зайве підтвердження того, як працює діюча влада щодо тиску». За його словами, у складній ситуації також знаходяться й інші митрополити УПЦ, яких так само можуть привезти до Києва, щоб змусити взяти участь 15 грудня в об’єднавочму соборі.

Депутат звернувся до працівників СБУ із закликом «припинити протиправні дії» проти Української Православної Церкви та її єпископів.