Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БЕРДИЧІВ. До благочиння прибула чудотворна ікона


З благословення Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима восьмого грудня до Бердичева прибула чудотворна ікона Божої Матері «Віднайдення загиблих» («Взысканїє погибшихъ»). Духовенство та православні віруючі зустріли святиню біля Свято-Миколаївського собору.

На паперті перед головним храмом округу зібралися жителі міста. Раділи небеса та земля: до богохранимого Бердичева привезли чудотворний образ Божої Матері! Ікону урочисто зустріло духовенство на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору ієромонахом Варфоломієм (Бойковим). Люди з благоговінням і трепетом схилялися перед святинею. Назва чудотворного образу «Віднайдення загиблих» говорить сама за себе. До Цариці Небесної віруючі звертаються з надією на спасіння, їх скорботи та прикрощі знаходять в ЇЇ серці співчуття. І Матір Божа являє Свою милість тим, котрі вже переступили поріг загибелі.

До ікони «Віднайдення загиблих» звертаються наречені, виходячи заміж, просячи, аби їхній шлюб був спасительним, приходять люди, які загрузли в пияцтві чи гинуть у злиднях та страждають у хворобах. Ця ікона – розрадниця скорботи батьків і матерів, котрі моляться про своїх дітей. Чудотворний образ ще називають «Позбавлення від бід стражденних». І всім Цариця Небесна подає Свою допомогу та підтримку: «Взыщи нас, погибающих, Пресвятая Дево, не по грехом бо нашим наказуеши нас, но по человеколюбию милуеши: избави нас от ада, болезни и нужды и спаси нас…» (Тропар, гл. 4).

«У 1997-му році до Нікольському храму прибудували Богородичний приділ на честь ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» разом із дзвіницею тому, що в храмі з’явилася ікона Божої Матері з такою назвою. Її реставрували і виявили напис, що ікона писана на Афоні в 1904-му році ієромонахом Іоаникієм. З 2000-го при Свято-Микольській церкві існувало подвір’я Свято-Єлисаветинського жіночого монастиря. – розповідає послушниця Наталія зі Свято-Миколаївського жіночого монастиря Запорізької єпархії, звідки прибула святиня. – У грудні 2012-го року з поданні рапорту Високопреосвященнішим Лукою, Архієпископом Запорізьким і Мелітопольським, Священний Синод благословив відкриття Свято-Миколаївського жіночого монастиря на основі Свято-Микольської церкви (ігуменя Клеопатра (Музичка). Сьогодні до чудотворного образу Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих» приїздить дуже багато людей, кожен – зі своїми проханнями і молитвами. Моя родина відчула не один раз Її благодатну допомогу».

У Свято-Миколаївському соборі будо звершено молебень з Акафістом перед іконою Божої Матері «Віднайдення загиблих». Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) привітав усіх зі святковою подією: «Чудотворний образ перебуватиме у Свято-Миколаївському соборі з 8-го по 12-е грудня. Далі ікона вирушить до храмів Бердичівщини і знову повернеться до собору 16-го грудня, де буде знаходитися по 19-е грудня. У день престольного свята Пресвята Богородиця буде присутня між нами».

Люди схилялися перед чудотворною іконою Божої Матері «Віднайдення загиблих», встановленій посеред храму. Перед образом просять дарувати зцілення для дітей – своїх і чужих… Тому парафіяни привели до храму улюблених чад…

Кожна людина може свідчити про допомогу Божої Матері, і цих історій безліч. Ми молимося до Пречистої Діви і просимо, щоб Вона Своєю безмежною любов’ю і милістю покривала нас та привела до спасіння.

Прес-служба Бердичівського благочиння