Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КРОПИВНИЦЬКИЙ. Митрополит Іоасаф звершив освячення новозбудованого храму в с. Клинці


18 листопада, в Неділю 25-ту по П’ятидесятниці, у с. Клинці Кіровоградського благочинного округу відбулася особлива історична подія — освячення новозбудованого храму в честь Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Святкування цього дня очолив Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський. Керуючий Кіровоградською єпархією звершив Чин освячення чудового нового храму, а після цього очолив першу Божественну літургію.
Правлячому архієрею співслужили:
- намісник Вознесенського Свято-Єлисаветинського чоловічого монастиря архім. Мануїл (Задніпряний),
- настоятель Благовіщенського храму обласного центру прот. Євгеній Назаренко,
- клірик Свято-Миколаївського храму селища Нове прот. Олександр Кривко,
- настоятель місцевого храму прот. Олександр Кузовський,
- духовенство Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Довгоочікувана подія зібрала значну кількість людей. Взяти участь в чині освячення та помолитися за архієрейською Літургією прийшли віруючі с. Клинці, сусідніх сіл та обласного центру.
Після закінчення богослужіння митрополит Іоасаф виголосив проповідь, у котрій змістовно пояснив євангельський уривок, який читався за Літургією. Також у своєму слові архіпастир розповів про значення храму Божого в житті людини, а також висловив вдячність всім, хто тим чи іншим чином долучився до благої справи возведення святині.
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Владика Іоасаф удостоїв високих церковних нагород головних меценатів будівництва храму. Так Орденом св. рівноап. князя Володимира І ступеню був удостоєний Потєєв Ілля Микитович; Потєєва Любов Карпівна – Орденом святої рівноапостольної княгині Ольги; Потєєв Олександр Ілліч та Потєєв Сергій Ілліч були нагороджені Орденом преп. Нестора Літописця. Також митрополит Іоасаф вручив Архієрейську грамоту очільнику Відділу будівництва та архітектури Кіровоградської єпархії УПЦ прот. Олександру Кривку за розробку проекту новозбудованого Благовіщенського храму та безпосередню участь у будівництві.
На згадку про таку важливу подію в духовному житті села Клинці та в знак благословення Владика вручив кожному іконки Пресвятої Богородиці.