Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

УПЦ. Заяви ієрархів та Предстоятелів 11 Православних Церков на підтримку канонічної УПЦ

До початку відкритого вторгнення Константинополя на територію України абсолютна більшість представників Помісних Церков висловилась на захист прав канонічної Української Православної Церкви. Від коментарів, як свідчить підбір цитат ієрархів, утримались тільки у трьох Церквах. Аналітичний матеріал, опублікований виданням Новостной фронт, також розмістив на своїй сторінці у Facebook ієрарх Церкви Чеських земель і Словаччини архієпископ Іоаким.

Заяви абсолютно прозорі та однозначно інтерпретовані:

 1. Патріарх Єрусалимський Феофіл:

«Єдність Церкви Христової – це дар Святого Духа. Ми призвані захищати і зберігати її. Руйнування цієї єдності – серйозний злочин». «Ми найбільш категорично засуджуємо дії, скеровані проти приходів канонічної Православної Церкви в Україні. Не випадково святі отці Церкви нагадують нам, що руйнування єдності Церкви є смертним гріхом».

 1. Архієпископ Севастійський (Єрусалимський Патріархат) Феодосій:

«Православні Церкви світу, включно з Єрусалимом, визнають канонічною тільки Руську Православну Церкву України, на чолі з Митрополитом Онуфрієм; він член Священного Синоду РПЦ. Ми підтримуємо всі зусилля покласти кінець розколу в українській Церкві. Православна Церква – це місце любові, миру та єдності, а не схизми та ненависті». «Розкол в Україні – це велике нещастя, я сподіваюсь, що Патріарх Константинопольський сумісно з главами інших Православних Церков буде координувати зусилля з Руською Церквою, щоб припинити цю нездорову, неприйнятну та нічим не виправдану ситуацію».

 1. Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ:

«Давайте помолимось до Господа, котрий все робить для нашого блага, котрий наставить нас на шлях вирішення цих проблем. Якщо розкольник Денисенко хоче повернутись у лоно Церкви, він повинен вернутись туди, звідки пішов. Господь милостивий до всіх, хто покаявся, Церква вибачає і приймає до своїх материнських обіймів всіх, хто кається».

 1. Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х:

«Антіохійська Патріархія виступає спільно з Руською Церквою та висловлюється проти церковного розколу в Україні».

 1. Патріарх Грузинський Ілія:

«Його Святість Патріарх Кирило розходиться у думках зі Вселенським Патріархатом щодо України, оскільки він підтримує тільки законну Церкву на чолі з Митрополитом Онуфрієм».

 1. Патріарх Сербський Іриней, зачіпаючи українське питання, характеризує:

«Дуже небезпечна і навіть катастрофічна ситуація, ймовірно фатальна для єдності Православ’я, «акт шанування та відновлення розкольників у ранг єпископів, особливо архі- розкольників, таких, як «київський патріарх» Філарет (Денисенко). Приведення їх до Літургічного служіння та Причастя без покаяння та повернення до лона Руської Церкви, якої вони зріклися. І все це без погодження з Москвою та координації з ними».

 1. Священний Синод Сербської Православної Церкви:

«Ті, хто зібрався тут, висловлюють повну солідарність та співчуття братерської любові зі своєю Сестрою-мученицею українською Церквою, котра терпить жорстокі гоніння з боку київського режиму».

 1. Священний Синод Польської Православної Церкви:

«Мі, як Польська Православна Церква, висловлюємо чітку позицію, а саме, що церковне життя канонічної Церкви має бути засноване на догматах і святих канонах Православ’я. порушення цих принципів веде до хаосу у церковному житті». «В Україні існують певні групи розкольників, котрі спершу мають покаятись і повернутись до лона канонічної Церкви. Тільки після цього стане можливим обговорення автокефалії». «Ми не можемо керуватися політичною кон’юнктурою у питаннях догм і канонів».

 1. Митрополит Церкви Чеських земель і Словаччини Ростислав:

«Розкол, спровокований людським егоїзмом, можна зцілити тільки покаянням і поверненням до лона Церкви. Нова автокефалія має бути результатом загального консенсусу».

 1. Патріарх Болгарський Неофіт:

«В мене завжди були дуже хороші стосунки з Митрополитом Онуфрієм. Ми знаємо, що він любить народ України та смиренно працює на благо народу і всіх православних християн. Ми молимось, щоб Господь дарував йому сил і здоров’я, аби винести всі ті випробування, котрі Господь йому послав і котрі він долає з гідністю».

 1. Секретар Священного Синоду Болгарської Церкви, єпископ Мельницький Герасим наголосив, що Болгарська Церква добре знає про проблеми української ситуації та її складності, але необхідно суворо виконувати церковні канони, котрих Православна Церква дотримувалась століттями.

 2. Митрополит Ловецький Гавриїл (Болгарська Церква):

«У розколі немає Божої благодаті. А без Божої благодаті немає Церкви. Люди повинні повернутись до канонічної Церкви, де є благодать і спасіння. Розкол – згубне та злоякісне явище».

 1. Митрополит Кітроський, Катеринський та Пталамонський Георгій (Грецька Церква):

«Грецька Православна Церква, як і всі решта Церков світу, визнає тільки канонічну Українську Православну Церкву, главою котрої є Митрополит Онуфрій».

 1. Митрополит Лімассольський Афанасій (Церква Кіпру):

«Передусім питання надання автокефалії має вирішуватись Патріархом Московським, у чиїй юрисдикції перебуває УПЦ, потім – канонічною Українською Церквою, а потім усіма Православними Церквами, при наставленні Вселенського Патріархату. Але перше слово – за Матір’ю української Церкви, котрою є Московський Патріархат. Руській Церкві належить перше слово у цьому процесі». «Яке ставлення має Вселенський Патріархат до філаретівського розколу? Як його подолати? Ми бажаємо, щоб наші брати, нині схизматики, повернулись до Церкви під керівництво Митрополита Онуфрія. Це єдина канонічна Церква України, єдина з Московським Патріархатом та рештою Православних Церков. Ми молимось за це».

 1. Заява Синоду єпископів Руської Православної Церкви за Кордоном на підтримку канонічної Православної Церкви в Україні:

«Цією заявою ми висловлюємо цілковиту підтримку Митрополиту Онуфрію, разом з усіма його архіпастирями, духовенством, чернецтвом, усіма віруючими єдиної канонічної Української Православної Церкви, з любов’ю вклоняємось перед їхньою сповідницькою боротьбою. Жодних перешкод церковному життю не повинно вчинятися світською владою. Нинішні спроби вплинути на Церкву ззовні свідчать про глибоко нецерковні мотиви і цілі тих, хто намагається їх упровадити у життя».

Отримуємо відкриту та всезагальну підтримку більшості канонічних Православних Церков. З тих, що утримались, а це Американська, Румунська та Албанська Церкви, – ніхто не висловився на користь позиції Константинопольського Патріархату. Він остаточно загрався та у випадку реального розколу залишиться у самотності разом зі своїми неопапістськими амбіціями.