Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛЬВІВ.З нагоди 70-річчя мученицької загибелі протопросвітера Гавриїла Костельника було звершене заупокійне богослужіння


20 вересня, з благословення архієпископа Львівського і Галицького Філарета, на Личаківському цвинтарі м. Львова було відправлене заупокійне Богослужіння на могилі протопросвітера Гавриїла Костельника.

Саме в цей день виповнюється 70-а річниця з дня його смерті. Панихиду очолив секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Олександр Іванченко у співслужінні протоієрея Павла Давиденка, клірик Свято-Троїцького храму та протодиякона Євгенія Голуба у супроводі хору храму св. вмч. Георгія Побідоносця.

Наприкінці, отець Олександр звернувся до віруючих зі словами настанови та наголосив на важливості в Православній Церкві отця Гавриїла, де він залишив глибокий слід своєю невтомною працею на ниві церковній, просвітницькій і науково-літературній та віддав свої таланти й життя за справу духовної єдності рідного народу.

Вшанувати пам’ять ревнителя віри та захисника Православ’я на Галичині протопресвітера Гавриїла зійшлись численні віруючі.

Заупокійне Богослужіння на могилі протопросвітера Гавриїла Костельника

Довідка: протопресвітер Гавриїл Костельник народився 15 червня 1886 року в багатодітній селянській родині на півдні Югославії.

Після гімназії в м. Загребі (Хорватія) і духовної семінарії у м. Львові свою освіту закінчив у Фрайбурзі (Швейцарія), де в університеті за два з половиною роки здобув вчений ступінь доктора філософії.

У 1913 р. прийняв сан священика і 35 років безперервно прослужив у Львові. Отець Гавриїл також викладав Закон Божий у гімназіях, а до 1930 р. був професором духовної академії й редактором церковно-релігійного журналу «Нива».

У 1945 р., очоливши рух духовенства й віруючих трьох галицьких греко-католицьких єпархій за возз’єднання з Православною Церквою, о. Гавриїл допровадив цю справу до логічного завершення на Львівському соборі 8-10 березня 1946 р.

20 вересня 1948 року земний шлях о. Гавриїла був насильно обірваний.