Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Голова Здолбунівської РДА перевищив свої повноваження

Голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук вимагає від Служби Безпеки України провести обшуки у храмах Української Православної Церкви та забезпечити присутність правоохоронців на недільних богослужіннях, аби не допустити збір підписів проти створення ЄПАЦ. Інформацію про це представник Президента в Здолбунівському районі поширив на своїй особистій сторінці у Фейсбук.

Перший пост Сергія Кондрачука, в якому він розповідає про своє релігійне уподобання з’явився ще 8 травня, у ньому чиновник розповідає про те, як з його допомогою церква у селі Новосілки Здолбнівського району, у якій молились віряни УПЦ, перейшла під юрисдикцію Київського Патріархату. Далі пан Сергій погрожує відкритою війною з УПЦ, до якої залучатиме депутатський корпус.

Причину свого одкровення та обурення голова Здолбунівської РДА вбачає у листівках – зверненнях до Вселенського Патріарха Варфоломія від вірян УПЦ щодо недопущення утворення Єдиної Помісної Автокефальної Церкви.

10 травня чиновник із Здолбунова направив офіційне звернення до Служби Безпеки України, в якому просить відкрити кримінальне провадження проти благочинного Здолбунівського благочиння протоієрея Юрія Шевчука, провести обшук храмів УПЦ Здолбунівщини на предмет листівок-звернень та забезпечити присутність правоохоронців під час недільних богослужінь у храмах УПЦ.

Після оприлюднення звернення від голови Здолбунівської РДА юридичний відділ при Рівненській єпархії УПЦ підготував свій документ, в якому зазначено про низку правопорушень, здійснених посадовою особою щодо Української Православної Церкви. Даний документ готували для надсилання до Генпрокуратури України, органів СБУ, Ради Національної Безпеки і навіть Президента України. Утім, після перемовин, які зініціювали клірики Рівненської єпархії ситуацію вдалося залагодити.

«Голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук не має жодних претензій до діяльності УПЦ на Здолбунівщині, – про це він заявив під час зустрічі з представниками Рівненської єпархії УПЦ,» – розповідає протоієрей Олександр Єгоров, секретар Рівненської єпархії УПЦ.

Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійних конфліктів коментує перебіг зустрічі: «Були представники поліції і СБУ, вони теж не поділяють думку голови Здолбунівської РДА щодо УПЦ. Сергій Кондрачук пояснив зміст свого звернення до Служби Безпеки України тим, що збір підписів відбувається без його відома. Після тривалих дебатів ми таки дійшли згоди і підписали спільну заяву. Щоправда, за годину після перемовин пан Кондрачук трактував її по-своєму і це видно на його особистій сторінці у Фейсбук. Зміст домовленості, і цьому є десяток свідків, наступний: УПЦ надалі поширювати бланки для підписів проти утворення ЕПАЦ без погодження з головою Здолбунівської РДА не буде, але підписи, які зібрано на даний момент, передадуть у Київську Митрополію УПЦ».
Текст звернення від Рівненської єпархії УПЦ

Звертаємося до Вас, з проханням щодо захисту законних прав вірян Української Православної Церкви, та негайного зупинення порушень Конституції України та чинного законодавства головою Здолбунівської РДА С. Кодрачуком. Справа у тому, що, безпосередньо, головою Здолбунівської районної держадміністрації здійснюються провокаційні дії наклепницького характеру.

Так, 8 травня 2018 року голова Здолбунівської районної держадміністрації Сергій Кондрачук у публічному зверненні на своїй сторінці в Facebook поширив запис, в якому він розповідає про свої релігійні вподобання.

Чиновник прямо вказав, що сприяв релігійній громаді при її переході до Київського патріархату. Далі голова РДА повідомляє, що не має наміру надалі сприяти громадам УПЦ, відкрито виражає неповагу до прихожан УПЦ а також збирається просити депутатський корпус райради підтримати ідею створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Також наполягає на необхідності присутності правоохоронців на недільних богослужіннях, щоб не допустити збір підписів проти створення ЕПЦ.

Зокрема звернення містить фрази наступного змісту: «Бо влада в моїй особі таки інколи втручається у справи церкви МП(Московського Патріархату)», «Більше того, відтепер ви навряд чи будете бажаними гостями на заходах, які організовує РДА, допоки я її керівник».

Причиною обурення голови Здолбунівської РДА стали листівки – звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія від віруючих УПЦ по недопущенню утворення Єдиної Помісної Автокефальної Церкви.

Вказані твердження прямо порушують положення Основного Закону. Відповідно до положень статті 35 Конституції України: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу вести релігійну діяльність. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави».

10 травня 2018 року голова РДА Сергій Кондрачук направив протиправну офіційну заяву до Служби безпеки України, в якому просить відкрити кримінальне провадження проти благочинного Здолбунівського благочиння протоієрея Юрія Шевчука, провести обшук в храмах УПЦ по виявленню листівок-звернень і забезпечити присутність правоохоронців під час недільних богослужінь в храмах УПЦ.

Твердження на які посилається голова Здолбунівської РДА, не містять жодного правового підґрунтя, та є безпідставними, оскільки в них відсутній склад злочину, та зазначені факти не відповідають дійсності. Вказані листівки жодним чином не порушують будь яких прав інших релігійних громад, оскільки містять інформаційний характер та слугують засобом вираження суспільної думки православного населення.

З вище наведеного вбачається, що голова Здолбунівської районної держадміністрації порушив положення Конституції України, а саме ст. 35 яка чітко вказує, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а тому будь яке перешкоджання діяльності релігійних організацій є протиправним.

У направлених зверненнях голови РДА С.Кондрачука міститься прикрита мета підірвати стабільність в державі, розпалити конфесійну ворожнечу, посіяти ненависть між людьми, та розгорнути внутрішню війну на духовному фронті, що призведе до агресії, дестабілізації та підриву Національної безпеки.

Вказане звернення провокує релігійні конфлікти з метою розколу українського суспільства на релігійній основі.

В звернені зазначені видумані факти. Такі голослівні заклики породжують внутрішню війну на духовному фронті, призводять до міжконфесійних конфліктів, та є провокативними з метою дестабілізації і так непростої ситуації в області та підривають державу внутрішньо.

Звернення представника Здолбунівської РДА Рівненської області несе реальну загрозу безпеки в Україні, зокрема в регіоні, тому звертаємось до Президента України, Ради Національної Безпеки та оборони України, правоохоронних органів СБУ України, Генеральної прокуратури України вжити рішучих заходів для захисту всієї громади Української православної, зокрема Рівненської Єпархії УПЦ від протиправних дій вищезазначеного голови РДА Сергія Кондрачука, який є представником влади, від поширення обману, наклепів, брехні, та розпалювання міжконфесійної ворожнечі з метою підірвати Національну Безпеку України.

Українська Православна Церква здійснює свою діяльність відповідно до вимог законодавства України та жодним чином не вчиняє жодних дій, вказаних у зверненні посадової особи, представника місцевого самоврядування. Своїми діями вказаний голова, представник влади вчинив порушення норм ч. 1 ст. 161 Кримінального Кодексу України, та ст. 364 Кримінального Кодексу України.

Також, положення Закону України «Про місцеві державні адміністрації», та розпорядження голови Здолбунівської районної державної адміністрації від 21 липня 2017 року №334 не містить відомостей щодо надання голові РДА прав та повноважень поширювати неправдиві відомості та порушувати Конституцію України, з огляду на власне переконання.

Тому, враховуючи реальну загрозу для національної безпеки в Україні, релігійних громад УПЦ та відкритого здійснення репресій головою Здолбунівської РДА, звертаємось з проханням,-

– порушити негайно кримінальні провадження та притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 161 КК України (Розпалювання релігійної ворожнечі), ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем) голову Здолбунівської РДА С.Кондрачука;
– вжити заходів для захисту громадян України, які є прихожанами УПЦ.
– звільнити з займаної посади голову Здолбунівської районної держадміністрації Сергія Кондрачука.

Вважаємо за доцільне наголосити, що у випадку негативного вирішення даного питання скористаємось особистим правом та пікетуємо приміщення Здолбунівської районної держадміністрації, з вимогою публічного звільнення Сергія Кондрачука та змушені будемо звертатись за захистом до міжнародних інституцій, органів та установ.