Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбувся форум з питань біоетики

14 травня, напередодні Міжнародного дня сім’ї, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся форум «Біоетичні аспекти духовного і фізичного здоров’я сім’ї та особистості».
«На сьогоднішній день у деяких сферах біомедичної практики людина стає об’єктом маніпуляцій. Наприклад, людський ембріон іноді розглядається як рядовий об’єкт наукових досліджень і експериментів, включаючи генетичні. Аналогічна ситуація виникає у разі, коли з тіла померлої людини вилучаються внутрішні органи без прижиттєвої згоди на це покійного або його родичі тощо. Тому назріла необхідність, шляхом активного діалогу між духовенством і фахівцями, що опікуються питаннями сім’ї, медицини та біоетики в Україні, обговорити ці факти, а відповідні напрацювання донести до відома духовенства через керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї», — зазначили у Синодальному відділі УПЦ у справах сім’ї, які виступили організаторами заходу.

Для роботи в конференції було зареєстровано більше ста учасників із різних куточків України.

Очолив захід Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Форум відвідали вікарії Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій та архієпископ Обухівський Іона.

На початку пленарного засідання було зачитано вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. З вітанням до присутніх звернувся голова Місії архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон.

Пленарні засідання проходили у вигляді виступів учасників форуму на теми щодо діяльності Церкви у напрямку біоетики: протиабортна діяльність, репродуктивні технології, традиційні сімейні цінності, евтаназії тощо.

Програма виступів на форумі:

«Сучасні біоетичні загрози існування традиційної сім’ї».
Протоієрей Геннадій Батенко, заступник Голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів.

«Проблеми сучасної сім’ї та сімейної політики в Україні».
Тетяна Семенівна Таран, Заслужений працівник культури України, голова ГО “Людина ХХІ століття”, юридичний консультант при відділі у справах сім’ї Київської єпархії

«Старість: нові можливості, інтереси, сенс життя».
Протоієрей Олексій Добош, Професор Київської духовної академії.
«Досвід роботи просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса, спрямованого на відродження традиційних сімейних цінностей і захисту життя ненароджених дітей».
Протоієрей Андрій Коробчук, керівник відділу у справах сім’ї Одеської єпархії, духівник просвітницького медико-психологічного центру “ЖИТТЯ” м. Одеса.
«Досвід пастирської роботи з самотніми матерями та дітьми-підліткам, які потрапили у складні життєві обставини, на прикладі співпраці священнослужителів Макарівського вікаріатства з соціальними установами Макарівщини».
Архімандрит Філарет (Єгоров), благочинний Бишівського благочиння, настоятель парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, керівник соціального духовно-просвітницького центру “Ковчег” Макарівського вікаріатства Київської єпархії.
«Організація протиабортної діяльності: комплексний підхід».
Протоієрей Владислав Діханов, Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань.
«Етичні проблеми медичної реформи в Україні».
Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді.
“Аналіз соціальної концепції УПЦ щодо біомедичних запитів сучасності та вплив на сімейне виховання майбутнього.”
Протоієрей Михаїл Коник, координатор проекту “Наставництво” в УПЦ, тренер з наставництва, керівник відділу у справах сім’ї Львівської єпархії УПЦ, аспірант кафедри ім. В.Г. Скотного, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.
«Духовні передумови спадкових захворювань».
архімандрит Макарій (Сердюк), насельник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.
«Протиабортне консультування в Україні, проблеми та перспективи».
Єрух Олександр Феліксович, співробітник Синодального відділу з соціо-гуманітарних питань, координатор протиабортного руху громадської організації «Спаси і сохрани».
«Вплив сучасних репродуктивних технологій на духовне і фізичне здоров’я жінки».
Людмила Іллівна Сакали, лікар акушер-гінеколог.
«Сучасна інформаційна політика з питань сім’ї, роль інтернет-технологій у духовно-моральному вихованні молоді».
Світлана Володимирівна Ломачинська, аспірант Житомирського державного університету імені І. Франка.
Заключним етапом форуму став Круглий стіл керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї.