Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. У місті відбулась хода «На захист життя та сім’ї»


Понад 5 тисяч вінничан взяли участь у ході «На захист життя та сім’ї», яка відбулася 20 травня у м. Вінниці в рамках Всеукраїнської акції «Щаслива родина – міцна Україна!». Хода була організована ГО «Час і Життя» за підтримки Вінницької Ради Церков та релігійних організацій, Ради національно-культурних товариств Вінниччини та низки громадських організацій. З благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона у ході взяли участь священики та віряни Вінницької єпархії. Разом з Архіпастирем вони пройшли головною вулицею міста — Соборною від площі Т. Шевченка до Вінницького міського центрального парку.

Як зазначили організатори, мета проведення ходи «На захист життя та сім’ї» полягає в тому, щоб привернути увагу до проблем сім’ї та дітей в Україні, об’єднати зусилля представників органів влади та громадськості для захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на біблійних традиційних цінностях. Ця мета об’єднала представників різних конфесій, громадських організацій, національних спільнот та просто небайдужих громадян, які приєднувалися до ходи впродовж усього маршруту.

В центральному парку, на сцені, перед учасниками ходи виступили організатори та представники Ради Церков. У своєму слові митрополит Симеон наголосив, що сучасні сім’ї стикаються з багатьма проблемами і викликами, серед яких і економічні проблеми і недостатнє усвідомлення важливості інституту сім’ї. «Кожна дитина має право на те, щоби у неї були тато і мати, і кожні тато і мати повинні усвідомлювати свої обов’язки один перед одним і перед своїми дітьми» — підкреслив Архіпастир. Владика розповів про сім’ї на Волині, де впродовж одинадцяти років він ніс архіпастирське служіння і де були цілі села, де майже кожна жінка була матір’ю-героінею, а понад десять дітей було нормою. Митрополит Симеон побажав, щоби і на Вінниччині було більше таких сімей, а для цього потрібно і виховувати батьків, і підтримувати сім’ї на найвищому державному рівні.
Після виступів представників Ради Церков відбувся концерт колективів національних товариств Вінниччини, яким вони висловили свою підтримку даній акції. Організатори ходи повідомили, що Вінниця долучилася до понад 50 міст України, де вже пройшли і ще будуть проведені подібні заходи.

Було висловлене побажання, щоби просімейні акції і заходи на Вінниччині проводилися на Вінниччині якомога частіше і у різних форматах за участі різних громадських і релігійних організацій і органів влади, тому що, як наголосили усі учасники, Вінниця є містом, де шанують сімейні цінності і нормальну здорову, міцну українську сім’ю.

Прес-служба Вінницької єпархії