Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХАРКІВ. На місці братського поховання загиблих 75 років тому звершене заупокійне богослужіння


15 березня за благословенням митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія за ініціативою громадян на території Харківського військового шпиталю та Харківської обласної лікарні відбулося заупокійне богослужіння за загиблими 75 років тому полоненими, які були розстріляні під час другого захоплення Харкова німецько-фашистськими військами в березні 1943 року.

Разом з іншими були закатовані військові чехословацького батальйону під командуванням Людвига Свободи. Майже кожен рік в ці березневі дні до Харкова приїжджають громадяни Чехії, покладають до пам’ятного знаку вінки та квіти. Що відбулося ї цього року.

Богослужіння на місці братської могили звершили клірики єпархії протоієрей Федір Воскобойніков та ієрей Андрій Логінов. Богослужбові співи виконували студенти Харківської духовної семінарії.

Історична довідка

В березні 1943 року Червона армія повторно залишила м. Харків. На території 1-го армійського шпиталя залишилось більше тисячі поранених військовослужбовців (в основному тяжко поранених), яких не встигли евакуювати. Зайнявши місто, есесівці протягом 13-17 березня стратили більше тисячі військовослужбовців та медперсоналу. Тіла поховали в трьох великих ровах – братських могилах. Нині це територія Харківського військового шпиталю та обласної лікарні.