Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. В Афганському храмі протягом Великого Посту цілодобово читають Псалтирь за мир в Україні

 

У Києві в академічному Свято-Воскресенському храмі пам’яті загиблих та ветеранів Афганістану (Афганський храм) з початком Великого Посту розпочалося цілодобове читання Неусипної Псалтирі за здоров’я поранених, упокій загиблих воїнів і за мир в Україні.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Центр інформації, до цілодобового читання Псалтирі у період Великого посту можуть долучитись усі вірні, для кого важливі посилені молитви за близьких.

«Лунає цілодобова молитва за мир в Церкві та нашій державі, за здоров’я воїнів, поранених і за упокій тих, хто не повернувся з поля бою. Цією молитвою православні можуть долучитися до виконання благословення Предстоятеля нашої Церкви. Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив кожному православному християнину прочитувати протягом Великого посту додатково одну кафізму за мир в Україні», — розповів настоятель храму протоієрей Сергій Ющик.

Отець Сергій зазначив, що православні миряни у будь-який час доби мають можливість прийти в Афганський храм і помолитися. Ця традиція під час Великого посту триває третій рік поспіль.

«Українська спілка ветеранів Афганістану на піст формує графіки чергування в храмі. Ветерани долучаються до молитви. Один з голів районних спілок ветеранів Афганістану в перший рік читав Псалтирь до восьми годин невідступно. Він прийшов з великим списком загиблих в Афганській війні своїх побратимів і на кожній кафізмі поминав їх», — розповів протоієрей Сергій Ющик.

Голова української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький впевнений, що цілодобове читання Псалтиря здатне сприяти припиненню війни на Сході України.

«Нещодавно ми святкували нашу афганську дату — річницю виведення військ з Афганістану. І того дня всі ми молилися за те, щоб в Україні з’явилася дата закінчення ще однієї війни. Всі ми чекаємо на цю дату і сподіваємося, що вона буде цього року», — побажав Сергій Червонописький.

Також він повідомив про те, що ветерани Афганістану разом з Українською Православною Церквою беруть активну участь у переговорах з повернення військовополонених, а нещодавно ініціювали пошук зниклих безвісті.

«Понад півтори тисячі українців вважаються зниклими безвісті за час війни на Сході України. І ми разом з Православною Церквою взялись за роботу із розшуку цих людей», — повідомив голова української Спілки ветеранів Афганістану.

У період Великого посту Псалтирь безперервно читатимуть студенти та викладачі Київських духовних шкіл, священнослужителі, воїни-афганці, учасники бойових дій на Сході України.

Читання псалмів триватиме до початку святкового вечірнього богослужіння 30 березня, перед Лазаревою суботою.

Свято-Воскресенський храм пам’яті загиблих та ветеранів Афганістану у період читання Неусипної Псалтирі буде відкритий цілодобово (Київ, вул. Лаврська, 17).