Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Вітання Предстоятеля організаторам і учасникам Міжнародної наукової конференції «Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті»


ОРГАНІЗАТОРАМ І УЧАСНИКАМ
МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
«КИЇВСЬКИЙ МИТРОПОЛИТ СЩМЧ. ВОЛОДИМИР (БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ)
І ПОЧАТОК ПЕРЕСЛІДУВАНЬ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ В ХХ СТОЛІТТІ»
Ваші Високопреосвященства, Преосвященства,
всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Сердечно вітаю вас з відкриттям Міжнародної конференції, присвяченої вивченню подвигів Новомучеників і Сповідників нашої Церкви.

У цей день, 7 лютого (25 січня за старим стилем) 1918 року, рівно 100 років тому, було скоєно страшний злочин — звірське вбивство митрополита Київського і Галицького Володимира (Богоявленського). Саме з цієї події в історії нашої Церкви розпочалася нова епоха, що ознаменувалася богоборчими гоніннями на віру, найжорстокішими репресіями та фізичним знищенням єпископату, духовенства, чернецтва та мирян за одне лише ім’я Христове.

У той же час, це була епоха торжества сили віри. Десятки тисяч наших святих Новомучеників і Сповідників стали переможцями над безбожництвом і богоборством. Ця перемога була не зовнішньою, фізичною, а внутрішньою, духовною.

Жодна Помісна Православна Церква світу не має такої великої кількості святих Мучеників і Сповідників, як наша. Наша свята земля, кожне її місто, селище і навіть село, за 70 років тотального богоборства були залиті невинною кров’ю тисяч християнських мучеників, які своїм подвигом засвідчили перед усім світом торжество і силу віри Христової.

Глибоко символічно, що цьому вогню християнського мученицького і сповідницького свідчення судилося вперше бути запаленим саме в нашому древньому Києві, цьому «новому Єрусалимі», звідки колись вогонь віри Христової рознісся по всій Русі. У 1918 році Київ став новою купеллю Хрещення, тільки тепер не водою, а кров’ю. Священномученик Володимир став першим в Соборі Святих Новомучеників і Сповідників Христових ХХ століття, вбитих богоборчою владою.

Новомученики і Сповідники своїм подвигом затвердили віру. Їхнє стояння у вірі навіть до смерті не дозволило «воротам пекла» здолати Церкву Христову. Усвідомлення цього зобов’язує всіх нас пам’ятати, шанувати і зберігати передану ними нам Святу Православну Віру.

На жаль, їхній подвиг та їхня спадщина ще не до кінця вивчені і осмислені. Маю надію, що в річницю 100-ліття трагічної смерті священномученика Володимира і початку гонінь на віру та Церкву, всі ми спробуємо ближче і глибше долучитися до великої спадщини наших святих Новомучеників, поклавши до їхніх могил вінок нашого покаяння та навернення до Христа.

Переконаний, що проведення даного Міжнародного форуму послужить важливим поштовхом і підмогою в справі вивчення, відродження та популяризації як спадщини, так і шанування подвигу Новомучеників і Сповідників, які є безперестанними молитвениками та заступниками за всіх нас.

Нехай Господь наш Іісус Христос, молитвами Святих Новомучеників і Сповідників, умудрить і допоможе нам не тільки доторкнутися до їх безцінної спадщини, а й своїм життям долучитися до неї.

Прикликаю на ваші труди Боже благословення

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

7 лютого 2018 р.

м. Київ