Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Єпископ Нафанаїл відкрив катехізичні бесіди


Керуючий Волинською єпархією УПЦ єпископ Нафанаїл очолив відкриття катехізичних бесід, яке відбулось 18 вересня у Палаці культури міста. До спілкування з архіпастирем долучились віряни, священики, громадськість, представники ЗМІ. Владика Нафанаїл відповів на питання, котрі стосуються як богословських тем, а також висловив свою думку з ряду супутніх спірних питань, які стосуються церковних традицій та суспільних проблем.

Наприклад, до владики лунали запитання, чи можна поминати при подаванні на молитви родичів, якщо віряни не впевнені, що ці люди не відійшли від православ’я. З одного боку, присутні посилались на думку, що навіть при найменшій невпевненості згадувати у молитвах їх не варто. Однак єпископ Волинський і Луцький відповів, що на його думку, навпаки, при найменшій ймовірності, що рідні залишились вірними Православній Церкві, за них варто молитись.

«Жодне спірне питання з суспільного поля не повинно роз’єднувати православних християн», – наголосив владика у подальшому спілкуванні. На його думку, навіть якщо віряни розходяться у своїх переконаннях з близькими та друзями, не варто впадати у крайнощі та сваритись через такі речі, як, наприклад, згода приймати електронні носії інформації чи новітні зразки паспортів. Адже жоден з нас не має права судити ближнього, і усі повинні слідкувати лише за своїми провинами.