Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХУСТ. Синевир святкував Собор Карпаторуських святих


15 червня, митрополит Хустський і Виноградівський Марк відвідав Свято-Успенський храм села Синевир, що на Міжгірщині.
В цей день з благословення правлячого архієрея Хустської єпархії жителі Тереблянської долини молитовно вшановують своїх небесних покровителів – Собор Карпаторуських святих.
Біля входу в храм свого архіпастиря радісно зустріли парафіяни з квітами та короваєм.
На Божественну літургію, яку очолив митрополит Марк, зібралось духовенство багатьох парафій Хустської єпархії та чимало людей з навколишніх сіл.
Духовенство та віряни просили у святих нашої землі допомоги у своїх нуждах, заступництва перед Богом, припинення кровопролиття і миру для нашої держави.
Протоієрей Іоанн Монич виголосив проповідь, в якій розповів про велику любов святих до Бога.
Після Божественної літургії відбувся чин освячення накупольного хреста храму, в кінці якого віряни мали змогу почути проповідь свого архіпастиря. Владика привітав усіх зі святом, розповів багато повчальних історій із життя святих, які своїми подвигами і чудесами освятили землю Карпатську, після чого місцевий священик протоієрей Михаіл Паканич був удостоєний «права служіння Божественної літургії з відкритими царськими вратами до молитви Отче наш».
Настоятель храму протоієрей Іоанн Паканич подякував митрополиту Марку, духовенству і всім присутнім за спільну молитву та побажав многая літа.
Завершилося святкове богослужіння архієрейським благословенням.

Автор та фото: прот. Ігор Бембило