Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав презентацію фільму «Українська Православна Церква: у вірі та істині»

12 червня 2017 року в Будинку кіно м. Києва відбулась презентація фільму «Українська Православна Церква: у вірі та істині». Захід очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Разом з Його Блаженством у перегляді фільму взяли участь керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Баришівський Віктор, а також представники духовенства та парафіяни столиці.

Перед показом фільму Предстоятель звернувся до присутніх з напутнім словом про спадщину, яку залишив нащадкам Харківський Архієрейський Собор. Блаженніший владика зауважив: «Ми змогли, зберігаючи істинну віру, зберігаючи канонічність нашої Церкви, знайти той шлях соборного служіння і управління Церквою, який природній для самої Церкви. Я хочу побажати усім нам, дорогі брати і сестри, щоб ми були хранителями тих традицій і правил, які підтвердив Архієрейський Собор у місті Харкові. Це традиції, які допомагають людині в тих складних життєвих обставинах, в яких ми опинилися, зберігати свою людяність, зберігати свою вірність Богові, не озлобляючись на те, що поряд нас відбувається».

З вступним коментарем до фільму виступив професор КДАіС протоієрей Олексій Добош.

Фільм складається з трьох тематичних блоків, які включають коментарі професорів КДА та ієрархів Помісних Церков.  Архімандрит Сильвестр (Стойчев) доступним викладом розповів про догматичне розуміння Церкви. Протоієрей Миколай Данилевич зробив історичний екскурс щодо становлення і сучасного стану вселенської структури Церкви. Третій блок фільму присвячений суспільним викликам, у яких опинилося українське Православ’я.

У фільмі «Українська Православна Церква: у вірі та істині» Ієрусалимський Патріарх Феофіл, а також ієрархи Кіпрської, Елладської, Польської Православних Церков та афонські ігумени висловили позицію Світового Православ’я щодо розколу в Україні.