Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Прихильники «Київського патріархату» перешкоджають селянам повернутися до лона канонічної Церкви

Прихильники “УПЦ КП” завезли до села своїх прибічників, аби завадити місцевій громаді зустрітися з архієреєм канонічної Церкви

22 квітня 2017 року на каналі «Самооборони Житомирщини» в мережі Ютуб з’явилося відео, на якому ніби мешканці села Нова Буда Радомишльського району Житомирської області виступають «проти спроби захоплення їхнього храму попами Московського Патріархату».

На відеозаписі тривалістю 7 хвилин агресивно налаштовані чоловіки у камуфляжі, разом зі «священиками Київського патріархату» та їхніми прихильниками намагаються перекрикуваннями завадити бесіді митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона з селянами Нової Буди та перешкоджають потрапити до села.

У коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ владика Віссаріон пояснив обставини спроби діалогу з мешканцями Нової Буди.

Архієрей зазначив, що ініціаторами діалогу були безпосередньо селяни. Після суботнього богослужіння у сусідньому селі Потіївка Преосвященний владика мав на меті відвідати Нову Буду, аби зустрітися з її мешканцями.

Однак біля кордону села зібралися невідомі особи у камуфляжі, з інших населених пунктів, «священики УПЦ КП» з Житомира зі своїми прихильниками, які перегородили дорогу архієрею до місцевої церкви.

Непрохані гості з «Київського патріархату» та вочевидь «Житомирської самооборони» всіляко намагалися зірвати бесіду митрополита з селянами. Всупереч гучним гаслам своїх очільників про потребу міжконфесійного діалогу, прихильники «УПЦ КП» домоглися свого та не дали можливості архієрею поспілкуватися з мешканцями Нової Буди.

За словами митрополита Віссаріона агресія розкольників пояснюється втратою парафій, які останнім часом повернулися до лона канонічної Церкви в селах Неділіще, Сімаковка та Комарівці.

Попри протидію з боку прихильників «Київського патріархату» в Овруцькій єпархії сподіваються на продовження діалогу з селянами, аби надати можливість охочим долучитися до канонічної Церкви.