Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Архієпископ Никодим відвідав Чорнобильську зону відчудження

25-26 квітня, у дні пам’яті страшної світової трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав зону відчудження, свою малу Батьківщину.
Разом із митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном Владика взяв участь у щорічних заходах з нагоди вшанування трагедії та жертв її ліквідації. Архіпастирі відвідали та поклали квіти біля пам’ятного Меморіалу загиблим, пройшли хресною ходою на центральну площу від діючого у Чорнобилі храму в честь пророка Божого Ілії, а під час мітингу-реквієму відслужили заупокійну літію за загиблими ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Рівно опівночі, з 25-го на 26-те квітня у храмі відбулась Божественна літургія. Очолив молитву митрополит Вінницький і Барський Симеон. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Бородянський Варсонофій, а також священослужителі Житомирської і Вінницької єпархій. Під час богослужіння були піднесенні особливі молитовні прохання за загиблими жертвами і ліквідаторами аварії.

Перебуваючи у зоні відчудження Владика Никодим також відвідав кладовище та могилку своєї рідної матері. Тут архіпастир звершив заупокійну молитву.