КРИВИЙ РІГ. Священик разом з жителями Центрально-Міського району вшанував пам’ять загиблих визволителів міста
23.02.2017
news, Церковь и общество
22 лютого біля пам’ятника невідомому солдату по вулиці Свято-Миколаївській, у сквері поруч з Свято-Миколаївським храмом, жителі Центрально-Міського району поклали квіти в пам’ять про загиблих визволителів Кривого Рогу в 1944 році.
Під дзвін дзвонів храму вічний вогонь запалив його настоятель протоієрей Димитрій Салатюк. Священик виголосив слова подяки визволителям та промовив повчальне слово про важливість нашої єдності у прагненні до миру та злагоди у суспільстві. По закінченні слова отець Димитрій запросив усіх вшанувати пам’ять загиблих молитовною хвилиною мовчання.
День визволення містаДля участі в церемонії покладання прийшли ветерани Другої світової війни, представники місцевої влади, бійці АТО, воїни-інтернаціоналісти, студенти, учні шкіл та всі бажаючі мешканці району.
Довідка
На заключному етапі Нікопольсько-Криворізької операції радянським військам 3-го Українського фронту було підтверджено завдання оволодіти Кривим Рогом і відкинути противника за р. Інгулець. Для наступу на місто були визначені війська 37-ї армії, які наносили удар з північного сходу на Кривий Ріг, та 46-ї армії, які наступали на місто з південного сходу. Війська 8-ї гвардійської, 5-ї ударної і 6-ї армій вели наступ на заході від міста Апостолово. Безпосередньо у Кривому Розі утримували оборону частини п’яти піхотних та двох танкових дивізій 6-ї німецької польової армії.
21 лютого 1944 р. командування 37-ї та 46-ї армій розпочало несподіваний наступ для німців на передмістя Кривого Рогу, розташовані у північно-західному та південному напрямі. У запеклих боях противника було частково знищено, частково взято в полон.
22 лютого 1944 р. до 16.00 Кривий Ріг було звільнено від німецьких військ. Протягом наступних двох днів дивізії 34-го стрілецького корпусу вийшли до р. Інгулець і очистили від німців південно-західну частину міста.
На честь військ 3-го Українського фронту, які визволили один із потужних промислових центрів півдня України, у Москві було дано салют з 20-ти артилерійських залпів з 220-ти гармат. 29-го лютого 1944 р. завершився останній етап Нікопольсько-Криворізької наступальної операції Червоної Армії. Битва за нікопольський марганець та криворізьку руду, що розпочалася у жовтні 1943 р., завершилася перемогою радянських військ.