Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ТЕРНОПІЛЬ. Минув рівно рік з часу жорстокого побиття віруючих УПЦ у Катеринівці

Даний конфлікт спровокувало втручання влади у церковні питання – рішення голови Тернопільської ОДА Степана Барни передати храм УПЦ на честь св. вмч. Георгія Побідоносця в с. Катеринівка у почергове служіння.

Як повідомили 19 вересня 2016 року голови Інформаційно-просвітницького та юридичного відділів УПЦ, станом на сьогодні винні в нанесенні тілесних ушкоджень віруючим УПЦ і захопленні храму не понесли покарання, а слідства по кримінальним впровадженням або взагалі не проводяться, або проводяться не на належному рівні попри клопотання юридичної служби Тернопільської єпархії. Примітно, що досі не встановлені та взагалі не допитані представники «Правого сектору», які сприяли захопленню храму в с. Катеринівка, а також переважна більшість працівників правоохоронних органів, які брали участь у побитті.

Зокрема, кримінальні впровадження були відкриті за фактами незаконного перешкоджання представниками «Київського патріархату» здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву останній (ч. 1 ст. 180 КК), умисного заподіяння журналісту побоїв співробітниками МВС і представниками «Правого сектору» у зв’язку із здійсненням ним законної професійної діяльності (ч. 2 ст. 345-1 КК), завдання тілесних ушкоджень віруючим УПЦ та умисного вчинення працівниками правоохоронних органів дій, які явно виходять за межі наданих їм прав чи повноважень та які супроводжувалися насильством (ст. 125 ч. 1, 2, 365 ч. 2 КК).

27 вересня 2015 року Синодальний інформаційний відділ УПЦ провів брифінг за участі постраждалих від побиття в с. Катеринівка на Тернопільщині.