Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на урочистому заході з нагоди Дня незалежності України

Вельмишановний пане Президенте,
пане Прем’єр-міністре України, пане Голово Верховної Ради!
Шановні представники церков і релігійних організацій! Дорогі брати і сестри!

Сьогодні, коли ми святкуємо 25-річчя з дня проголошення незалежності нашої держави України, ми перш за все возносимо подяку Богу за всі Його благодіяння, що були на нас протягом цих років незалежного буття нашої держави.

Подарований Богом дар незалежності народу є так само цінним, як і дар людської свободи, який дається кожній людині при народженні. Цей дар свободи кожна людина цінує і оберігає, а не рідко готова віддати життя, аби його не втратити. Ціну свободи чудово знає й український народ, який протягом своєї історії пролив багато крові в боротьбі за Віру та Батьківщину.

Безперечно, свобода передбачає також і відповідальність за те, як ми нею користуємося. Зі Святого Письма ми знаємо, що коли вибраний народ дотримувався Божих заповідей, то Господь нагороджував його силою та процвітанням, але коли люди забували про Божі заповіді, то це призводило до занепаду держави.

Тож Церква продовжує нагадувати, що справжнє процвітання народу та країни можливе лише тоді, коли люди живуть згідно з заповідями Божими. Справжні патріоти своєї Батьківщини повинні дбати про свій високий духовний та моральний стан, адже лише добродіяльні та богобоязнені люди можуть принести своїй країні та народу справжню користь.

У ці пам’ятні дні, коли ми згадуємо двадцять п’яту річницю відновлення української державності, ми просимо у Бога миру для нашої країни. У ці часи буремних подій нам як ніколи важливо усвідомити необхідність єдності та любові до ближнього, а також відкинути чвари та забути образи. Усі ми хочемо бачити Україну сильною, могутньою та квітучою, але для цього мало просто говорити про любов до своєї Батьківщини, треба своїми добрими справами свідчити про цю любов. Кожен з нас повинен наполегливо та чесно працювати на своєму місці, щоб докласти дієвих зусиль у розбудову нашої держави.

Сьогодні ми молимося за нашу Українську землю і наш народ, а особливо за тих, хто по-справжньому дбає та захищає Україну, і віримо, що Господь подарує нам мир і процвітання і зішле на всіх нас Своє благословіння.

+ ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Свята Софія
24 серпня 2016 року