Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Вулицями міста пронесли православні святині храмів обласного центру


7 серпня, за благословенням митрополита Волинського і Луцького Ніфонта і вікарія Волинської єпархії єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла, у Луцьку відбувся традиційний Хресний хід від храму Всіх святих Землі Волинської до Свято-Покровського кафедрального храму. Під час процесії, священнослужителі і вірні пройшли центральними вулицями міста, перенісши святині луцького храму ВСЗВ – копію чудотворної ікони Божої Матері «Пантанасса», ковчежець із часточками чесних мощей святих угодників Божих, ікону Покрова Пресвятої Богородиці та ікону Всіх святих Землі Волинської до Свято-Покровського кафедрального храму.
Дорогою лунали духовні піснеспіви, участь у Хресному ході взяли і цьогорічні абітурієнти – юнаки, які, відчувши у собі поклик служити Богу і Церкві у священному сані, вирішили вступити на навчання до Волинської духовної семінарії.
На меморіальному комплексі «Вічна слава» була відслужена заупокійна Літія за спокій душ воїнів, які поклали свої життя за волю і Незалежність України.
Біля пам’ятника небесному покровителю міста Луцька – святителю Миколаю було прочитане Євангеліє і вірних було окроплено свяченою водою.
«Серед нас є ті, хто взяв участь у Всеукраїнському Хресному ході миру, любові і молитви за Україну, і пройшов з Почаєва до Києва, нещодавно піший Хресний хід йшов з Луцька до Почаєва. І сьогодні теж відбувся вулицями Луцька маленький Хресний хід. Ці Хресні ходи є очищенням і зціленням для нашої землі, і на завершення хочеться усіх вас привітати вічними словами «Христос Воскрес!»», – сказав по завершенні Хресного ходу, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук.
Вірні також мали можливість поклонитися до святинь, а у Свято-Покровському кафедральному храмі була відслужена Всенічна.