Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Православні вшанували пам’ять Небесного хранителя міста


25 серпня, духовенство та православні житомиряни зібрались у Спасо-Преображенському кафедральному соборі обласного центру, аби своїми молитвами вшанувати пам’ять покровителя Житомирщини, святого священомученика Павла Житомирського.

Святкову Всенічну накануні та урочисту Божественну літургію в сам день свята очолив правлячий архієрей, Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський. За святою Євхаристією владиці співслужили отці благочинні, а також священики міста Житомира та pайону.

Під час богослужіння чесні мощі святого ієрея Павла знаходились на середині храму. Бажаючі мали змогу приклонитись до мощей та піднести свої молитви і прохання.

Наприкінці літургії було звершено хресний хід навколо собору та прочитано молитву до святого священомученика Павла.

Владика Никодим привітав духовенство та вірян із днем пам’яті житомирського покровителя, побажав аби його всесильними молитвами Христос допоміг українському народу здобути мир та благополуччя, також закликав усіх свято почитати мученика Павла та прикликати ім’я угодника Божого у важкі моменти земного життя.

Святий мученик ієрей Павел був розстріляний у лихі безбожновладні часи для християн. 94 роки чесні мощі святого ієрея Павла пролежали у землі, на кладовищі Свято-Іаківлівського храму обласного центру. Згідно постанови Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 квітня 2013 року (журнал №42), розглянувши життя, труди та подвиги ієрея Павла Гордовського, і врахувавши народне шанування, ухвалено благословити місцеве прославлення і шанування в межах Житомирської єпархії священика Павла Гордовського. 15 липня 2013 року були обрітені святі мощі священномученика Павла, а уже 25 серпня цього ж року урочисто перенесені до  Спасо-Преображенського кафедрального собору і прославлені.