Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Архієпископ Никодим спростував звинувачення розкольників у розпалюванні ворожнечі

22 лютого представники Київського Патріархату у Житомирі, а саме настоятель та інші клірики Свято-Михайлівського кафедрального собору провели офіційну прес-конференцію, на якій розповіли Житомирським журналістам про те, що в обласному центрі та загалом в Житомирській області невідомі поширюють брошурки в яких нібито є звинувачення в сторону КП.

Отець Богдан Бойко говорить, що подібні брошурки перебували в одному із храмів Житомирської єпархії УПЦ, а також розповсюджувались поштовими скриньками серед мешканців. За його словами — це розпалення міжконфесійної ворожнечі.

Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим коментуючи вищеподану інформацію підтвердив те, що брошури могли знаходитись у храмах УПЦ в Житомирі, але заперечив причетність Житомирської єпархії УПЦ в їх друкуванні і тим більше розповсюдженні.

«Люди отримують інформацію, факти і вже самі роблять висновки. Ми не нав’язуємо свою думку нашим парафіянам. Якщо представники Київського патріархату мають претензії до змісту цих брошур, то нехай висловлюють їх тим, хто їх видав. Наша єпархія до їх видання не має жодного відношення. Так само і до розповсюдження по поштовим скринькам мешканців.»

Важливим є також і те, що на жодній з брошурок не вказано що вони з благословінння УПЦ, чи з благословіння Житомирської єпархії або її правлячого архієрея архієпископа Никодима.

Нагадуємо, що зовсім недавно, рівно місяць назад (22 січня 2016 року), представники КП у Житомирі безпідставно звинуватили священиків Житомирської єпархії УПЦ у знесенні хреста на місці майбутнього храму УПЦ КП. Пізніше була знайдена особа котра вчинила наругу, це чоловік, котрий немає відношення до жодної конфесії.

Прес-служба Житомирської єпархії