Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХЕРСОН. Підприємець змушує православну громаду села Преображенка перейти в розкол

За повідомленням Херсонської єпархії, 6 березня 2015 року в селі Преображенка Чаплинського району Херсонської області відбулося незаконне «перепідпорядкування» місцевої парафії УПЦ на честь святих Іоакима і Анни у неканонічну юрисдикцію «УПЦ КП». Спосіб, до якого вдалися розкольники, традиційно зухвалий: місцевий підприємець – Мартиновець Микола Микитович – який відомий своїм упередженим ставленням до духовенства УПЦ, організував святковий захід для місцевих жителів. На цьому заході, після обіду та привітань, Мартиновець представив жителям села двох «священників Київського патріархату». Селянам було запропоновано зібрати підписи, щоб «перереєструвати» парафію Української Православної Церкви, підпорядкувавши її невизнаній у Православному світі самопроголошеній неканонічній «УПЦ КП».

Жителі села Преображенка Чаплинського району стверджують, що багато в чому вони залежать від Мартиновця М.М., оскільки, він володіє їхніми земельними паями, і тому змушені були підтримувати його ініціативи. Однак, не дивлячись навіть на тиск з боку згаданого підприємця, в селі залишилися вірні УПЦ, які мають намір твердо триматися канонічної Церкви.

Зважаючи на звернення віруючих УПЦ та провокаційність дій розкольників, які створили в Чаплинському районі джерело міжконфесійного конфлікту, керуючий Херсонською єпархією, архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн звернувся до голови Херсонської обласної державної адміністрації Путілова А.С. з проханням відстояти законні права православних віруючих с. Преображенка та запобігти подальшому розпаленню міжконфесійного конфлікту.

Херсонська єпархія УПЦ