Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Православна молодь подарувала сонячним дітям сімейне свято

Сім’я є однією із фундаментальних основ суспільства, а родинна любов чоловіком і жінкою – однією з основних людських цінностей. Саме тому союз чоловіка і жінки Церква освячує у Таїнстві Шлюбу, про пошану до батьків йдеться п’ятій із десяти заповідей Закону Божого. Про родину, її значення у нашому житті, у ході тематичного вечора діткам із особливими потребами розповіли молоді люди учасники православного молодіжного волонтерського руху «Омофор» та православного юнацького клубу «Лови момент», які завітали 9 березня до ВОГО батьків дітей із синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку.

На початку заходу до присутніх діток звернувся духівник ВОГО батьків дітей із синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку протоієрей Михаїл Росоловський. Батюшка розповів про значення сім’ї у житті людина та суспільства, зауваживши що цей інститут був встановлений Богом. «А справжня родина – це та родина де є любов. Любов, яка довготерпить, милосердствує, не заздрить, усе зносить. Усе терпить і не шукає тільки свого», – сказав батюшка.

Про ці  прості істини православні волонтери розповіли діткам у ході тематичної сценки «Мамина молитва». Її герой – успішний молодий чоловік, який здобувши кар’єрного успіху, певних статків забув про найдорожчу людини у світі, про рідну матусю. Забув молодий чоловік і про Бога. Раптово він почув голос власної совісті та зустрів друга дитинства, який прочитав йому листа від  матері. І це змінило героя сценки, його серце знов загорілось любов’ю до Бога і до рідної неньки. Дівчата – учасниці сценки тримали у руках запалені свічки, які символізували материнські молитви.

Про значення любові і взаємної підтримки розповіла і ще одна символічна сценка. Її учасниці теж тримали запалені свічки, але стояли окремо одна від одної. Отож «лихий чоловік у темних окулярах» легко зміг загасити свічки, втім коли учасниці сценки стали близько одна від одної то кожну загашену свічку вони відразу запалювали одна одній.

Присутні дітлахи та їх батьки також мали нагоду пограти у ігри, станцювати сімейний танок та взяти участь у майстер-класах.