Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Коментар єпархії щодо перекриття траси в с. Птича Дубенського району

Серед різновиду інформації, яка сьогодні майорить на сторінках інформаційних інтернет-видань, хотілося б виділити й прокоментувати саме ту, що стосується подій 26-27 грудня 2014 року у селі Птича Дубенського району.

Обурення та протест православних віруючих цього села у зв’язку із силовим захопленням їхнього храму, а також бездіяльність з боку влади щодо розбійницьких дій розкольників, вилилися в громадянську акцію, внаслідок якої був частково обмежений рух  трасою Київ – Чоп.

Неодноразово в період загострення конфлікту, спровокованого розкольниками, секретар Рівненської єпархії, звертаючись до духовенства й мирян, присутніх на місті подій, просив не перекривати трасу повністю. Віряни, які знаходилися на трасі, кожні 20-30 хвилин мали пропускати транспорт на цій ділянці дороги. Також не перешкоджали проїзду каретам швидкої допомоги, транспорту, який слідкував за безпекою на трасі та іншому транспорту з особливим призначенням.

Рівненська єпархія УПЦ заявляє про те, що звинувачення на адресу православних віруючих в тому, що вони нібито не пропустили вантаж із зони АТО, який віз тіла загиблих героїв, є безпідставними і обурливими. Адже розкольники з «УПЦ КП» та їх прибічники не лише не гидують відвертою брехнею, але й цинічно спекулюють світлою пам’яттю про захисників Української Вітчизни.

Офіційно заявляємо, що до духовенства і вірян, які були присутні під час перекриття траси Київ – Чоп, звернень та скарг про перешкоджання проїзду похоронної процесії з загиблими воїнами АТО, не було.

Ми є Українська Православна Церква, ми молимося за цілісність та мир нашої Української Держави, ми не лише молимося, але й ведемо активну допомогу солдатам Українських Збройних Сил. Відкидаючи всі наклепницькі звинувачення, засвідчуємо, що в храмах Рівненської єпархії звершується молитва за всіх українських православних воїнів, які поклали своє життя під час бойових дій в зоні АТО.