Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Відійшов до Господа протоієрей Миколай Забуга – ректор КДА та голова ВЗЦЗ УПЦ

13 листопада на 63-у році життя відійшов до Господа клірик та почесний настоятель храму на честь великомученика Георгія Побідоносця (Залізничний вокзал) протоієрей Миколай Забуга — ректор Київської духовної академії (1994-2007), голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (2005-2007).

Отець Миколай народився у 1951 році у місті Бахмач Чернігівської області. Закінчив факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету. У 1981 році перебував у складі контингенту радянських військ в Афганістані на офіцерській посаді. Переїхав до Києва, займався викладацькою і перекладацькою діяльностями.

У 1992 році возведений у сан диякона, а пізніше — священика Блаженнішим Митрополитом Володимиром. У 1994 затверджений на посаді ректора КДА. Доцент кафедри основного богослов’я, викладач основного богослов’я, історії католицизму і протестантизму, історії екуменізму. Ректорство протоієрея Миколая припало на трагічний час розколів в Православ’ї, експансії уніатської церкви і розповсюдження на Україну різних сект. Він доклав зусиль, щоб Київські духовні школи уникли впливу цих тенденцій. За роки ректорства керував великою кількістю робіт на здобуття наукового ступеня кандидата богослов’я, дипломних робіт. Був головним редактором «Трудів Київської Духовної Академії» та «Православного вiсника», постійним представником Предстоятеля УПЦ у Всеукраїнській раді Церков, секретарем Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, членом Богословської комісії при Синоді УПЦ, Вченої ради Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У 2005 році, зберігши посаду ректора, був призначений головою ВЗЦЗ УПЦ. У 2007 році звільнений з посади ректора КДАіС і призначений ректором Полтавської духовної семінарії із збереженням посади голови ВЗЦЗ. Пізніше подав рапорт про звільнення на спокій у зв’язку із станом здоров’я.

Нагороджений орденом Червоної Зірки (1981), українськими орденами «За мужність» 3-го ступеня (1999) і «За заслуги» 3-го ступеня, 6-ма церковними орденами, в тому числі Орденом святого рівноапостольного князя Володимира 2-го ступеня.

У п’ятницю 14 листопада труну зі спочилим доставлять до Успенського собору Києво-Печерської Лаври, де у суботу 15 листопада після прощальної Божественної літургії буде звершено чин Відспівування.