Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХУСТ. Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карповтлаш

21 жовтня, у день прославлення прп. Алексія Карпаторуського Хустська єпархія УПЦ молитовно святкувала стояння у вірі православних християн краю у час правління Австро-Угорщини, коли Православ’я, як віросповідання, не тільки не підтримувалося, але й кожну людину, яка визнавала себе православною, переслідували жандарми та, навіть, провели судові процеси. У день святкування100-річчя Мараморош-Сиготського процесу святкову літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженіший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України.

Його блаженству співслужили митрополити – Хустський і Виноградівський Марк, Кам‘янець-Подільський і Городоцький Феодор, Тернопільський і Кременецький Сергій, Почаївський Володимир, Бориспільський і Броварський Антоній (Керуючий справами УПЦ), архієпископи –  Херсонський і Таврійський Іоанн, Мукачівський і Ужгородський Феодор, Чернівецький і Буковинський Мелетій, єпископи –  Угольський Антоній,  Бердянський і Приморський Єфрем, Ірпінський Климент, Горлицький Паїсій (Польська Православна Церква), секретар Хустської єпархії архімандрит Іов (Стець), намісник обителі архімандрит Адріан (Малета), братія монастиря у священному сані та численне духовенство Хустської єпархії, Мукачівської єпархії, Православних Церков Чеських земель і Словаччини та Польші.

У свято-Миколаївський чоловічий монастир с. Іза-Карповтлаш на святкування зібралося тисячі прочан з Закарпаття та сусідніх областей, насельники та насельниці майже з усіх монастирів Закарпаття. Блаженіший владика Онуфрій виголосив проповідь про подвиг православних русинів краю, який започаткував відродження Православ’я на теренах сучасного Закарпаття. Особливу увагу Предстоятель звернув на подвиг прп. Алексія Карпаторуського та його сподвижників.

За богослужінням також молилися представники місцевої влади: голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, мер міста Хуст Володимир Кащук, та інші.

На літургії виголошувалася особлива молитва за Україну, мир, спокій та відновлення любові у нашій країні. На заупокійній ектенії згадали молитовно тих православних, які страждали за віру, яку самі зберегли та передали її нам, прийдешнім поколінням.

Після закінчення літргії відбувся молебень, а весь народ молитовно побажав своєму Предстоятелю, всім присутнім архіпастирям, священнослужителям та всім вірним чадам Української Православної Церкви “Многая літа”.