Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ. Чергове силове захоплення храму розкольниками

5 жовтня віряни парафії святого Архістратига Михаїла у селі Бутин Збаразького благочиння Тернопільської єпархії УПЦ не змогли звершити Літургію у своєму храмі, через його силове захоплення представниками так званої УПЦ КП та політичної партії «Правий сектор».

Настоятель храму с. Бутин, прот. Володимир Слободян прокоментував ситуацію так: «У неділю, 5 жовтня, я разом з прихожанами, прийшов для звершення Літургії, але храм вже був захоплений представниками Київського патріархату. Вхід до храму був під охороною невідомих у формі та у балаклавах, які називали себе «Правим сектором». Наряд міліції спокійно спостерігав, як вони не допускали нас до храму. Недільне богослужіння було зірване». Після цього беззаконня було зібрано десятки підписів (більше 70-ти) жителів с. Бутин, котрі засвідчили свою вірність Українській Православній Церкві і виступили проти переходу до розкольницького КП. Вкрай обурені такими діями, мешканці села вимагають справедливості і захисту.

Представники місцевої влади вкотре грубо знехтували Конституцією і законодавством України. Замість того, щоб зареєструвати у Бутині нову громаду для тих, хто прагне до так званого Київського патріархату, вони позбавили віруючих права на свободу совісті і віро сповідування і, по суті, ліквідували попередню парафію, самочинно зробивши поправки у її Статуті. Наразі єпархія готує судові позови щодо неправомірних дій чиновників державних установ.

Таке рейдерське захоплення культової споруди відбулося за бездіяльності представників міліції, а також за допомогою бійців «Правого сектору». Участь останніх у подіях в Бутині підтвердили самі представники Київського патріархату.

church.ua