Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

МОСКВА. Святіший Патріарх відкрив збори ігуменів та ігумень Руської Православної Церкви в МДА

8 жовтня 2014 року в актовому залі Московської духовної академії у Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил відкрив збори ігуменів і ігумень Руської Православної Церкви.

Збори, присвячені темі «Преподобний Сергій Радонезький — відроджувач традиції братського чернецтва на Русі», проводиться в рамках святкування 700-річчя Преподобного і стали першим настільки представницьким форумом намісників, ігуменів і ігумень за минулі чверть століття, з початку відродження монастирів і чернечого життя в Росії.

Організатором заходу виступив Синодальний відділ у справах монастирів і чернецтва. Зборам передували дві чернечі секції на Міжнародних Різдвяних освітніх читаннях у 2013 і 2014 роках, а також Міжнародна науково-богословська конференція з питань монастирів і чернецтва, що відбулася в Троїце-Сергієвій лаврі у вересні минулого року.

У президії зборів знаходилися: Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил; митрополит Мінський і Слуцький Павел, Патріарший екзарх всієї Білорусі; митрополит Лімассольський Афанасій (Кіпрська Православна Церква); архієпископ Сергієво-Посадський Феогност, голова Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва; архієпископ Верейський Євгеній, голова Навчального комітету Руської Православної Церкви, ректор Московської духовної академії; архімандрит Єлисей, ігумен монастиря Симонопетра на Святій Горі Афон; ігуменя Іуліанія (Каледа), настоятелька московського Зачатівського ставропігійного жіночого монастиря, заступник голови Синодального відділу у справах монастирів.

Захід розпочався співом молитви «Царю Небесний». Архієпископ Феогност зазначив, що Предстоятель Руської Церкви благословив підготовку й проведення зборів ігуменів і ігумень і звернувся до Святішого Патріарха Кирила з проханням відкрити форум.

Святіший Патріарх Кирил представив доповідь «Внесок преподобного Сергія в улаштування чернечого життя і монастирів на Русі».

Потім митрополит Лімассольський Афанасій виступив із повідомленням на тему «Спільне житіє як досконала форма організації чернечого життя».

 

На завершення першої сесії зборів Предстоятель Руської Церкви подякував архієпископу Феогносту за труди на посаді голови Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва Руської Православної Церкви, підготовку до святкування 700-річчя преподобного Сергія Радонезького і турботу про Свято-Троїцьку Сергієву лавру. Зважаючи на труди на благо Церкви Святіший Владика вручив наміснику Лаври ювілейні хрест і панагію.

Робота зборів ігуменів і ігумень Руської Православної Церкви продовжиться 9 жовтня.

 

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі