Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Митрополит Антоній зустрівся з делегацією Грузинської Православної Церкви

29 жовтня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України  Онуфрія Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з делегацією Грузинської Православної Церкви.

До складу грузинської делегації входили митрополити: Алавердський Давид, Батумський і Лазський Димитрій, Зугдідський і Цаішський Герасим, Чкондидський Петро, яких супроводжували представники грузинського духовенства та чернецтва.

У зустрічі також взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітник Відділу священик Віталій Поліщук.

Грузинське духовенство прибуло до України з паломницькою метою, зокрема гості взяли участь в святкуваннях з нагоди 20-річчя заснування Тульчинської єпархії, що на Вінниччині. Під час розмови гості поділилися приємними враженнями про Україну, а митрополит Антоній в свою чергу розповів про свій недавній візит до Болгарської Православної Церкви, куди його було запрошено для участі в урочистостях в Русенській та Ловчанській  єпархіях цієї Церкви. Сторони відзначили важливість взаємних візитів представників Помісних Православних Церков, оскільки такі сприяють підтриманню братських стосунків між Церквами.

Митрополит Антоній відзначив гостинність та доброзичливість, з якими завжди зустрічаються українські паломники, відвідуючи православні святині Грузії. Загалом було підкреслено високу інтенсивність взаємних паломницьких поїздок віруючих з України та Грузії. Така тенденція свідчить про високий рівень зацікавленості українського та грузинського народів духовними традиціями та культурою один одного. Гості також подякували митрополиту Антонію, як ректору Київських духовних шкіл за прийом та якісну церковно-богословську підготовку грузинських студентів, які у майбутньому готуються стати священиками. Йшлося також і про підготовку до підписання договору про співпрацю та обмін студентами між Київськими та Тбіліськими духовними школами.

У ході зустрічі обидві сторони обмінялися ідеями щодо можливих заходів для подальшого зміцнення добрих стосунків між Українською та Грузинською Православними Церквами.

Гості з Грузії також запевнили митрополита Антонія у своїх молитвах та співпереживаннях українському народові, який проходить сьогодні випробування, з якими в недавньому минулому зіткнувся і грузинський народ, а тому, за словами гостей, молитва Грузинської Церкви за мир в Україні є особливо натхненною та щирою.

На звершення зустрічі сторони обмінялися подарунками.