Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Октябрь 1st, 2013

РОВНО. Архиепископ Варфоломей удостоил губернатора области ордена в честь 1025-летия Крещения Руси

Правящий Ровенской епархией архиепископ Ровенский и Острожский Варфоломей за сотрудничество и помощь епархии удостоил губернатора Ровенской области Василия Берташа орденом 1025-летия Крещения Руси. Как свидетельствует епархиальное издание «Православне Полісся», орден в честь Крещения Руси является юбиленой наградой епархии, которой за заслуги перед Церковью награждаются представители духовенства и верующих.
Высокая награда для губернатора Василия Бартоша это знак признания его заслуг перед духовенством и верующими епархии.

США. По данным американских исследователей, РПЦ объединяет более половины всех православных верующих в мире

Согласно подсчетам американской исследовательской группы The Pew Research Center, православных христиан в мире насчитывается 260 миллионов 380 тысяч человек.
В списке десяти стран с наибольшим по численности православным населением названы Россия, Эфиопия, Украина, Румыния, Греция, Сербия, Болгария, Беларусь, Египет, Грузия. В упомянутых в обзоре Эфиопии и Египте большинство населения, исповедующего христианство, является паствой Коптской и Эфиопской Церквей, которые входят в семью так называемых «дохалкиндонских» церквей.
Три страны из списка — Россия (101 миллион 405 тысяч православных жителей), Украина (34 миллиона 850 тысяч православных) и Белоруссия (5 миллионов 900 тысяч православных) — входят в каноническую территорию Русской Православной Церкви. Православное население этих государств составляет 54,7 процента от численности православных верующих по всему миру.
В общей же сложности Русская Православная Церковь окормляет православных жителей 14 государств. Помимо России, Украины, Белоруссии, в это число входят Молдавия, Казахстан, Узбекистан, Туркменистан, Киргизстан, Таджикистан, Эстония, Латвия, Литва, Китай и Япония. Кроме того, общины Московского Патриархата существуют во многих странах мира, где живет русскоязычная диаспора.

РИМ. В городе открылась выставка, посвященная 1025-летию Крещения Руси

С 27 сентября по 4 октября в Российском центре науки и культуры в Риме проходит выставка, посвященная 1025-летию Крещения Руси. Соорганизаторами ее выступили Посольство Российской Федерации в Ватикане, Федеральное агентство по делам Содружества независимых государств, соотечественников, проживающих за рубежом, и по международному гуманитарному сотрудничеству (Россотрудничество) и приход храма святой великомученицы Екатерины в Риме.
В экспозиции представлены тематические фотографии, подобранные Россотрудничеством и Государственным историческим музеем, собрание книг, посвященных истории христианского просвещения на Руси, а также живописные полотна Натальи Царьковой — официального художника-портретиста Ватикана, прихожанки Екатерининского храма.
В ходе церемонии открытия выставки к собравшимся обратились Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации в Ватикане А.А. Авдеев и настоятель храма святой великомученицы Екатерины архимандрит Антоний (Севрюк). Выступавшие напомнили о значении события Крещения Руси для истории Русского мира, о влиянии Православия на формирование языка, письменности, культуры славянских народов.
Среди присутствовавших были также клирик Свято-Николаевского прихода города Рима иеромонах Авель (Усачев), сотрудники дипломатических учреждений, деятели науки и культуры, представители СМИ и прихожане римских храмов Московского Патриархата, сообщает сайт Екатерининского прихода в Риме.

ЛУЦЬК. У місті пройшла унікальна соціальна акція «Сімейний дивосвіт»

30 вересня, коли Церква святкуоє день пам’яті святих мучениць Віри Надії Любові та матері їх Софії вся Україна також святкує День усиновлення.
З цієї нагоди у Луцьку пройшла унікальна соціальна акція «Сімейний дивосвіт», в якій взяли участь близько 60 сімей в яких виховуються прийомні діти.

СИЛА НЕ В СЛОВІ, А В СПРАВІ. ВІРА – У ВЧИНКАХ
Великим і святим назвав те, що роблять люди, беручи опіку над зовсім чужими дітьми, митрополит Волинський і Луцький Ніфонт. Волинська єпархія Української Православної Церкви спільно з Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді вшанувала цих милосердних людей у День усиновлення святом “Сімейний дивосвіт”.
Восьмирічний Влад усе дійство просидів, майже не відриваючи погляд від сцени, бо концерт, з яким виступили перед учасниками свята учні Луцького педагогічного коледжу, і справді був чудесним. Проте час від часу я вловлювала погляди та усмішки, якими хлопчик обмінювався з прийомною мамою. Так випало, що у залі Палацу культури “Просвіта” ми сиділи поруч, то ж історію цього хлопчини, котрий, здається, ще й не усвідомлює, як з Божої волі змінилося його маленьке життя. Він має родину, хоча перебування у дитячому будинку “Сонечко” далеко не для всіх його вихованців обіцяє таке щастя.
Ганна Володимирівна Слюсар працює сестрою-господинею в одному з відділень Ківерцівської районної лікарні. Причину того, що, маючи і своїх четверо діток, родина прийняла ще й тоді шестирічного Влада, пояснює просто:
– У лікарні завжди бувають діти, які не мають батьківського та материнського тепла. Мені їх усіх завжди шкода! У кожного – своя історія, яку б не кожний дорослий витримав…
Диво-дивне, але з абсолютно чужим хлопчиком вони схожі, як… Ну як мама з сином. Ганна Володимирівна на це зауваження сміється і каже, що це справді часто зауважують. Галина Іллівна Трофимчук із Цумані, котра з чоловіком Володимиром Віталійовичем виховує двох прийомних дітей – і називає їх тільки своїми, рідними, у тому, чому певна родина обирає ту чи іншу дитину, а не інакшу, бачить тільки Божу волю. Їхній синок вже навчається у шостому класі Цуманської школи, а донька – другокурсниця Луцького медичного коледжу.
Слова про те, що “Бог усе бачить”, почула і від мешканки селища Вересневе Світлани Бориславівни Корчук. З 10-річною Алісою вони справляли неабияке враження: одягнуті не просто модно, а у тон одна до одної. Світлана вважає, що так і мають виглядати мама з дочкою, бо остання бере приклад саме з матері. Струнка і усміхнена вона абсолютно не справляє враження жінки, у якої старшому синові – за 20, бо ж “хотілося мати і дочку”. Проте дитина дісталася їм непроста (власне усі діти, які приходять у прийомні сім’ї, справді мають свої непрості історії). В Аліси виявився характер, який треба було згладжувати не жорстоко, бо так ставилися до неї ті, котрі народили та попередні опікуни, а з усмішкою. “Отак і усміхаємося одна до одної!” – видає простий секрет, як знайти взаєморозуміння, Світлана Бориславівна.
Волинська єпархія та Луцька міська влада зібрали у залі “Просвіти” дуже різні родини. Хтось став чужій дитині опікуном, хтось усиновив чи удочерив.Від Волинської єпархії представникам родин, котрі опікуються чужими дітьми, було вручено побутову техніку: електрочайники (всього 60 штук), які мають об’єднувати сім’ї за спільним столом. Адже це так добре, коли є родина, говорив присутній на святі “Сімейний дивосвіт” священик з Києва протоієрей Олег Мельничук, котрий є Представником Уповноваженого Президента з прав дитини.
Він казав, що стоїть на сцені перед подвижниками нашого тисячоліття, які свою віру виявляють не у слові, а у вчинках, втілюють Божі заповіді у непростих соціальних умовах.
Знайте, діти, що ви – вибрані Богом, бо маєте і маму, і тата, маєте родину, – казав протоієрей Олег Мельничук. – Плачте з ними, радійте з ними, цінуйте батька і матір.
Керуючий Волинською єпархією УПЦ митрополит Волинський і Луцький НІФОНТ:
– Я не міг стримати сліз розчулення у цьому залі. Божа ласка над нашим краєм, над нашою Волинню. Це сльози радості, сльози розчулення, сльози вдячності вам,люди. Сьогодні Церква вшановує пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, яких замучили язичники за віру у Христа. Любов єднає нас з Богом, а Церква вчить нас робити добро. Бо як казав Господь: “Те, що ви зробили ближньому, те ви зробили Мені”. Господь приймає від нас любов руками сироти, незрячого, неходячого… Хай дає Господь вам терпіння, аби донесли свій добровільний хрест до кінця: на славу Богу, на користь державі, на втіху собі.
Ліна ГАЛАН, директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді:
– Ми щороку спільно з Волинською єпархією Української Православної Церкви здійснюємо благодійні акції. Ми маємо спільну мету: популяризувати сімейну форму виховання, прагнемо привернути увагу суспільства до проблем сирітства, часто і при живих, на жаль, батьках… На “Сімейному дивосвіті” ми хотіли показати кращі родини, які опікуються чужими дітьми, на ділі виявляють милосердя, доброту, хоч їхні ноша досить важка. Це, так би мовити, успіщні прийомні родини чи будинки сімейного типу, опікунські родини. Діти тут здобувають навики співжиття у сім’ї, що важливо для їхнього подальшого життя, гарно вчаться у школі. Кращі родини отримають нагороди від Волинської облдержадміністрації, Луцької міської ради.
Волинська єпархія Української Православної Церкви допомагає нам реалізувати багато соціальних ініатив, зокрема у забезпеченні сімей, котрі цього потребують, побутовою технікою. Це родини, де виховуються сироти, кризові сім’ї, в яких також ростуть діти. На “Сімейний дивосвіт” ми запросили родини не тільки із Луцька, а й кількох районів області. У Луцьку ми маємо лише чотири прийомні сім’ї, в яких виховуються десяиеро дітей. Це справді родини, якими ми гордимося. Єдине, що кількість таких родин особливо не зростає, бо це справа, яку люди мають зробити добровільно, з власної волі і Божої ласки.

Наталія МАЛІМОН

ПОЛТАВА. Состоялась презентация книги митрополита Филиппа «Мгарский Спасо-Преображенский монастырь»

В этом году исполняется 20 лет с того времени, когда на монастырскую гору в селе Мгар, в поруганную и разграбленную Преображенскую обитель вернулись монахи. Вернулись, чтобы начать возрождение, в первую очередь храмов душ человеческих, опустошенных неверием, отчаявшихся в пустых надеждах, а также, чтобы поднять из руин некогда славную обитель, вернуть на монастырскую гору Фаворское умиротворение и тихую радость молитвы.
Именно к этой славной дате была переиздана книга митрополита Полтавского и Миргородского Филиппа «Мгарский Спасо-Преображенский монастырь. Обзор истории и миссионерства, жизнеописание выдающихся деятелей, связанных с обителью». Эта книга была подготовлена по материалам диссертации митрополита Филиппа на соискание научной степени доктора богословия на тему «Миссионерская и просветительская деятельность Спасо-Преображенского Мгарского монастыря в историческом контексте (XVII — XXI века)». (Защита диссертации состоялась 25 декабря 2007 в актовом зале Ужгородской Богословской Академии).
30 сентября в духовно-просветительском центре Полтавской епархии состоялась презентация этой книги. На презентации присутствовали руководители властных структур, представители духовенства, ученые, историки, студенческая молодёжь, а также представители Полтавских библиотек, которым были переданы экземпляры книги.
Открыл презентацию вступительным словом митрополит Полтавский и Миргородский Филипп. Владыка рассказал об открытии Мгарской обители, поделился своими воспоминаниями о трудных первых годах возрождения монастыря, а также непростом становлении монашеской общины.
После выступления владыки слово было предоставлено почётным гостям мероприятия: заместителю председателя Полтавской облгосадминистрации, руководителю аппарата по гуманитарным вопросам и связям с общественностью Валерию Алексеевичу Пархоменко, директору НРП-центра по исследованию истории Полтавщины областного совета Александру Андреевичу Билоусько, директору Полтавского Краеведческого музея Екатерине Фесик.
После этого всем присутствующим был продемонстрирован отрывок из фильма о Мгарском монастыре.
В конце презентации владыка ответил на вопросы журналистов.
В монографии на основе архивных документов и исторических исследований представлен обзор истории, современности, миссионерской и просветительской деятельности Мгарского Спасо-Преображенского мужского монастыря Полтавской епархии, а также жизнеописания выдающихся деятелей, связанных с обителью. Среди них святитель Афанасий (Пателарий), патриарх Константинопольский, что нашел свой вечный покой в стенах этого монастыря, святитель Иоасаф (Горленко), епископ Белгородский , что с 1737 по 1745 нес послушание игумена обители и в 1744 году стал ее первым архимандритом, священномученик Александр (Петровский), архиепископ Харьковский, что в начале ХХ века был настоятелем монастыря, Константинопольский патриарх Серафим (Анин), что в 1761 году оставил патриаршую кафедру и имел пребывание в Мгарской обители, где и закончил свою земную поприще и нашел вечный покой, митрополит Киевский, Галицкий и всея Руси Иосиф (Нелюбович-Тукальский), чьи нетленные останки покоились в Спасо-Преображенском соборе монастыря, митрополит Киевский Исаия (Копинский) — основатель Мгарского Спасо-Преображенского Лубенского монастыря, преподобный Паисий Киевский — уроженец города Лубны , преподобномученики Мгарские — монахи монастыря, пострадавших в 1919 году во время гонений на Святую Церковь от безбожной власти.
Это издание должно стать настоящим подарком для студентов высших светских учебных заведений и духовных школ Украинской Православной Церкви, преподавателей, ученых, широкого круга читателей и всех, кто интересуется историей и древностью .

ЯЛТА. Состоялось освящение православного уголка в городской поликлинике

26 сентября благочинный церквей ялтинского округа протоиерей Адам Дмитренко освятил православный уголок и вручил проф. Буявых икону Александра Невского. На освящении присутствовало несколько десятков человек: врачи, пациенты и медики из других городов, которых пригласил Анатолий Геннадиевич.
Особая благодарность выражается Главному врачу поликлиники Гудилову Юрию Владимировичу; без его деятельного участия организовать православный уголок было бы невозможно.

БІЛА ЦЕРКВА. Збори дружин священиків

29 вересня архієпископ Августин провів загальні збори дружин священиків Білоцерківської єпархії. Після привітального слова архіпастиря,перед матушками виступили: Мартюшев Олексій Леонідович — дитячий та сімейний психолог, Перерва Володимир Степанович — історик-краєзнавець, Розколупа Валентина Миколаївна — лікар-терапевт.
Порадували присутніх вокальними виступами і вихованці недільної школи, що при Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Під час зібрання дружини священиків мали можливість поспілкуватись зі своїм архіпастирем та запрошеними гостями. На завершення зустрічі було узгоджено ряд питань, які розглядатимуться на наступних зборах.

БІЛА ЦЕРКВА. Керуючий єпархією освятив новий храм

29 вересня архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин освятив новий храм на честь Віри, Надії, Любові і Софії у місті Узині і очолив у ньому першу Божественну літургію.
Архіпастирю співслужили: секретар єпархії протоієрей Михаїл Кобулей, благочинний Узинського округу протоієрей Андрій Омельченко, настоятель храму протоієрей Михаїл Бердалик, настоятель храму Архістратига Михаїла у с. Тарасівці протоієрей Андрій Панькевич та насельник Білоцерківського чоловічого монастиря преп. Серафима Саровського архідиякон Костянтин (Гуминюк).
Після закінчення Літургії архієпископ Августин освятив церковні дзвони.
Виголошуючи вітальне слово, владика подякував настоятелю, благодійникам церкви та усім, хто потрудився над спорудженням храму Божого. Архієпископ Августин вручив ордени Української Православної Церкви: рівноапостольного князя Володимира II ступеня директору місцевої агрофірми Козачуку Михайлу Андрійовичу, «1025-річчя Хрещення Київської Русі» заступнику директора Козачуку Сергію Михайловичу, якими їх удостоїв Блаженніший Митрополит Володимир, а будівельникам та активним парафіянам благословенні архієрейські грамоти.

КИЕВ. Митрополит Антоний совершил молебен по случаю начала VIII фестиваля СМИ православных

30 сентября, в Киево-Печерской Лавре стартовал VIII фестиваль СМИ православных, который собрал более 150 представителей православных Масс-Медиа Украины и ближнего зарубежья. В день начала фестиваля в Успенском соборе Лавры был совершен молебен.
По благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Митрополита Киевского и всея Украины Владимира, молебен совершил управляющий делами УПЦ, ректор Киевской духовной академии и семинарии митрополит Бориспольский и Броварской Антоний.
За богослужением молились наместник Лавры митрополит Вышгородский и Чернобыльский Павел, епископы Обуховский Иона, Бродянский Варсонофий и Васильковский Николай. Представители светской власти, в частности, руководитель Главного управления по вопросам гуманитарного развития Администрации Президента Украины Юрий Богуцкий, уполномоченый Президента Украины по правам ребенка Юрий Павленко, депутат Верховной Рады Украины Петр Порошенко; представители светских и церковных СМИ.
Владыка Антоний поздравил всех участников и гостей фестиваля с открытием, отметив важность развития Церковных медиа, и пожелал всем Божьего благословения и плодотворной работы.
ФестСМИ продолжит свою работу в формате круглых столов. Планируется участие митрополита Антония в заседании круглого стола посвященного вопросу: «Какой должна быть система подготовки священнослужителей для сотрудничества с современными медиа и релизации церковных медиапроектов».

ПЕРВОМАЙСК. Правящий архиерей посетил городское общество ветеранов Афганистана

30 сентября епископ Вознесенский и Первомайский Алексий посетил Первомайское городское общество ветеранов Афганистана по приглашению председателя общества Йонга В.С. На встрече присутствовали благочинный Первомайского городского округа протоиерей Анатолий Нырко, глава Административного аппарата епархии Ткаченко Б.С., заместитель Первомайского городского головы, начальник управления труда и социальной защиты населения Колесниченко О.А., воины-интернационалисты, мать погибшего солдата в годы Афганской войны.
В начале встречи Владимир Сергеевич Йонга ознакомил Владыку с музеем общества, историей его создания и основной своей деятельностью. Затем Архипастырь провел беседу с ветеранами Афганистана и ответил на все интересующие их вопросы. Также были рассмотрены вопросы взаимодействия Вознесенской епархии с общественной организацией воинов-интернационалистов в деле военно-патриотического воспитания подростающего поколения и увековечивания памяти погибших.

СЕВЕРОДОНЕЦК. Престольное торжество на Белой Горе

29 сентября по случаю престольного праздника епископ Северодонецкий и Старобельский Никодим совершил Божественную литургию в храме в честь иконы Божией Матери именуемой «Призри на смирение» на Белой Горе.
Владыке сослужили: благочинный Северодонецкого округа архимандрит Иринарх (Тымчук), благочинный Лисичанского округа архимандрит Мефодий (Агафонов), духовенство Северодонецкой и Луганской епархий. После литургии состоялся крестный ход вокруг храма, после чего архипастырь поздравил всех молящихся с престольным торжеством.
Накануне праздника, вечером 28 сентября, владыка возглавил всенощное бдение в Христо-Рождественском кафедральном соборе г. Северодонецка.

РІВНЕ. До Свято- Воскресенського кафедрального собору в рамках всеукраїнського Хресного ходу прибувають мощі 12-ти святих воїнів

Всеукраїнський хресний хід, в рамках якого віряни Рівненщини матимуть змогу вклонитись до святинь, прибув до кафедрального собору м. Рівного у суботу 28 вересня.
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира піврічний хресний хід (з 22 червня по 22 грудня) відвідає 25 великих міст України і завершиться у Києві в храмі Всіх святих. Цей захід приурочено до 69 річниці визволення України від нацистської Німеччини.
Всеукраїнський хресний хід з мощами 12-ти святих воїнів: вмч. Георгія Побідоносця; вмч. Димитрія Солунського; вмч. Феодора Тирона; мч. Іоанна воїна ; мч. В’ячеслава Чеського; мч. Ієронім Мелітинському; мч. Мардария Севастійського; мч. Севастіана Римського; мч. Фірмоса Римського; прав. Феодора Непереможного; блгв. кн. Феодора Острозького; прп. Іллі Муромця.
Графік перебування святих мощей у Рівненській епархії:

Субота 28.09.
16.30 зутріч Св. – Воскресенський собор м. Рівне

Понеділок 30.09
09.00 Св. – Миколаївський жіночий монастир с. Городок
14.00 військові чистини м. Рівне
17.00 Св. – Георгіївське подвір’я м. Рівне

Вівторок 01.10
09.00 Св. – Покровський жіночий монастир смт. Гоща
14.00 Св. – Троїцький жіночий монастир м. Корець

Середа 02.10
09.00 Св. – Георгіївський храм м. Дубно
14.00 храм Різдва Богородиці м. Дубно

Четвер 03.10
09.00 храм св. блг. кн Олександра Невського м. Радивилів
14.00 Св. – Успенський храм с. Дружба, Радивилівський р-н

П’ятниця 04.10
09.00 Св. – Богоявленський храм м. Остріг
14.00 храм св. вел. муч Катерини м. Здолбунів

Субота 05.10
09.00 Св. – Вознесенський скит смт. Млинів
14.00 відправлення до м. Житомир

НИКОЛАЕВ. Миссионер и писатель протоиерей Андрей Ткачев встретился с верующими города

24 сентября по благословению митрополита Николаевского и Очаковского Питирима и по приглашению православного молодежного движения Николаева город посетил писатель и миссионер протоиерей Андрей Ткачев.
Отец Андрей начал день с Божественной литургии в кафедральном соборе Рождества Пресвятой Богородицы, после которой вместе с духовенством храма сослужил митрополиту Питириму во время чтения акафиста Васильевским новомученикам.
В проповеди о подвиге мученичества батюшка рассказал о том, что страдания спасительны для тех, кто страдает за Христа и в скорби молится Господу с верой и смирением подобно благоразумному разбойнику. Также он пожелал прихожанам молиться не только о себе, но и о тех людях, которые еще не знают Христа, чтобы они скорее познали радость богообщения.
Знакомясь с городом, священник посетил музей судостроения и флота, после чего провел две лекции.
В Николаевском колледже бизнеса и права отец Андрей побеседовал со студентами на волнующие темы: поиск второй половинки, «ум или сердце?», создание семьи и другие вопросы юности.
В Доме культуры УМВД также собрался полный зал желающих послушать известного проповедника. По завершении встречи митрополит Николаевский и Очаковский Питирим поблагодарил протоиерея Андрея Ткачева за миссионерские труды.
Видеозапись последней встречи доступна на сайте vk.com.

НИКОЛАЕВ. Прошло отпевание секретаря Николаевского горсовета

26 сентября митрополит Николаевский и Очаковский Питирим совершил отпевание исполняющего обязанности городского головы, секретаря Николаевского горсовета Владимира Ивановича Коренюгина.

ЗАПОРОЖЬЕ. Прихожанами и жителями пгт. Кушугум был совершён торжественный Крестный ход

В праздник Воздвижения Животворящего Креста, 27 сентября, по благословению архиепископа Запорожского и Мелитопольского Луки, прихожанами и жителями пгт. Кушугум был совершён торжественный Крестный ход от храма Архистратига Михаила до Поклонного Креста, установленного на въезде в поселок.
У подножия Креста был отслужен молебен с акафистом Животворящему Кресту. После чего все присутствующие приложились ко Кресту.

КИЇВ. Відбулось засідання Президії Міжнародної академії богословських наук

27 вересня, після Божественної літургії та з благословення президента академії, професора, академіка архімандрита Віктора (Бедь), під головуванням віце-президента Міжнародної академії богословських наук, професора, академіка Миколи Павловича Стрельбицького в приміщенні представництва Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія в Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось чергове засідання Президії Міжнародної академії богословських наук (МАБН).
Під час засідання Президії МАБН обговорювалися питання розвитку соціального вчення Української Православної Церкви, духовно-просвітницької місії Православ’я в українському соціумі.
В ході засідання член Президії Міжнародної академії богословських наук, у залі засідань Синодальних відділів Української Православної Церкви, доктор богослов’я, професор МКА, член-кореспондент МАБН протоієрей Діонісій Мартишин презентував свої богословсько-наукові видання: книги «Зустріч із Живим Богом: духовні бесіди на православні свята», «Церква та світ: бесіди на церковні треби», а також свій новий навчальний посібник «Основи соціального вчення Руської Православної Церкви». У посібнику розглянуті питання духовної, економічної, політичної та соціальної діяльності православного християнина у світлі соціального вчення Православної Церкви. Навчальний посібник висвітлює найактуальніші аспекти зв’язків духовного життя християнина з іншими сферами життя людини, пострадянського суспільства, розкриваються соціально-психологічні, політичні особливості основних суб’єктів і учасників соціальних процесів. У пропонованому навчальному посібнику соціальне вчення Церкви подається як самостійна богословська, філософська та соціальна дисципліна, що має свою актуальність та затребуваність суспільним буттям на початку XXI сторіччя.
Зосереджуючи увагу учасників зібрання на актуальних і важливих питаннях конструктивної співпраці Церкви та світських вузів, радник Президії Міжнародної академії богословських наук, доктор педагогічних наук, доктор теології, професор, академік Галина Михайлівна Сагач доповіла про реальні досягнення академії у сфері практичного дієвого діалогу з науковими установами України, Російської Федерації, Польщі та Чехії. Зокрема, Галина Михайлівна поінформувала поважне наукове зібрання про проведення конференцій, круглих столів, наукових обговорень, у яких активну участь приймали члени академії у поточному 2013 році, а також презентувала видання своїх нових книг «Благословенний Григорій Сковорода» і «Божий світ і ми» (ІІІ частина).
Президія МАБН також розглянула і інші питання, зокрема:
— про роботу апарату Президії академії (доповідач: віце-президент академії, професор, академік Стрельбицький М.П.);
— про участь радника Президії МАБН, доктора педагогічних наук, доктора теології, професора, академіка Сагач Г.М. у VI Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читаннях (КНУ ім. Т.Г. Шевченка) 29-31 жовтня 2013 року (доповідач: радник Президії академії, професор, академік Сагач Г. М.).;
— про обрання професора Сагач Г.М. членом Правління Українського фонду культури (з рук Героя України, голови УФК Б.І. Олійника вона отримала нагороду «За подвижництво в культурі») (доповідач: радник Президії академії, професор, академік Сагач Г. М.).;
— про участь заступника Уповноваженого УПЦ з питань вищої освіти і науки, проректора з представницької роботи УУБА-КаУ, професора, академіка архімандрита Гавриїла (Кризини) у роботі Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України (доповідач: віце-президент академії, професор, академік архімандрит Гавриїл (Кризина));
— про перспективи розробки навчального посібника з питань соціальної доктрини Української Православної Церкви (доповідач: член Президії академії, доктор богослов’я, професор МКА, член-кореспондент МАБН протоієрей Діонісій Мартишин);
- Різне.
За результатами розглянутих питань порядку денного ухвалено відповідні рішення та рекомендації.

КИЇВ. Предстоятель УПЦ відвідав Свято-Введенський монастир

29 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир відвідав Свято-Введенський чоловічий монастир столиці. Архіпастиря зустрів намісник, вікарій Київської єпархії УПЦ Преосвященний єпископ Фастівський Даміан, а також насельники обителі.
Після звершення Божественної літургії Блаженніший Владика звершив молебень перед чудотворним образом Пресвятої Богородиці, а також привітав братію та парафіян Введенського монастиря зі святом, побажавши молитовного заступництва Цариці Небесної перед Її іконою, до якої невпинно стікаються тисячі людей за благодатною допомогою.

ВІННИЦЯ. Предстоятельський візит до Вінниччини

30 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив Божественну літургію в Троїцькому ставропігійному монастирі міста Немирів Вінницької області. Блаженнішому Владиці співслужив архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан.
З нагоди свята Предстоятель підніс у дар святій обителі ковчежець з частками чесних мощів святих мучениць, із яким по завершенні богослужіння духовенство, чернецтво та віряни звершили урочисту хресну ходу навколо новозбудованого храму на честь мучениць Віри, Надії, Любові та Софії, що знаходиться на кладовищі монастиря.
У своєму вітальному слові Блаженніший Митрополит Володимир підкреслив важливість особистого виховання в кожному цих великих християнських чеснот, дійсним зразком яких є святі мучениці, а також благословив прочан пам’ятними іконочками з архіпастирським благословенням.

КИЇВ. В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври відкрився VIII Фестиваль ЗМІ православних

30 вересня урочистим відкриттям в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври розпочався VIII Фестиваль православних ЗМІ.
Молебень на початок доброї справи очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Подробней…