Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У Національному Києво-Печерському историко-культурному заповіднику вібудеться видкриття виставки «Спаси и сохрани»

23 липня об 11.30 у корпусі № 4 в рамках 1025-річчя Хрещення Русі відкриється виставка «Спаси и сохрани».
На виставці експонується більше 8О пам’яток церковного мистецтва ХІХ-ХХ ст. з колекції Заповідника — старовинні ікони, срібні хрести, напрестольні Євангелія в урочистих срібних із золоченням оправах, вишукані літургійні тканини, гаптовані срібними та золотими нитками.
Чесний Хрест Господній, головний зримий символ християнської віри, має особливе значення в духовному житті Церкви. На виставці демонструються різні за своїм призначенням хрести — благословенні, напрестольні, воздвизальні, що входили до сакрального простору храму. Вони вражають розмаїттям художніх форм та матеріалів. Туг представлені унікальні церковні старожитності — хрести-релікварії, які пов’язані з визначними історичними подіями та іменами святих осіб. Особливу увагу привертає різьблений кипарисовий хрест афонської роботи, який належав священномученику Макарію, митрополиту Київському, вбитому татарами в 1497 р. на шляху до Киева. Простий дерев’яний хрест XIV ст. у більш пізній срібній оправі, згідно з написом на ньому, преподобний Серій Радонезький надав 1380 р. з благословенням князю Димитрію Донському напередодні Куликовської битви.
Образ Господа Іісуса Христа представлений на виставці у різноманітних іконографічних варіантах, таких як Спас Нерукотворний, Христос Вседержитель, Великий Архієрей та інші. Значне місце в експозиції займають списки чудотворних Богородичних ікон, що прославились на українських землях.