Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛЬВІВ. Єпископ Філарет взяв участь у роботі конференції «Сучасні підходи до лікування хвороб очей»

23 лютого, єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь у роботі конференції лікарів-офтальмологів «Сучасні підходи до лікування хвороб очей», яка відбулась у м. Львові.
Засідання відкрив єпископ Філарет, звернувшись з привітанням до учасників конференції, після чого виступив з доповіддю.

Доповідь єпископа Львівського і Галицького Філарета під час роботи конференції лікарів-офтальмологів «Сучасні підходи до лікування головних хвороб», яка відбулась 23 лютого у м. Львові.
Офтальмологічна галузь медицини в Україні перебуває під пильною увагою з боку Української Православної Церкви, зокрема очолюваного мною Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів, багато років продовжується тісна співпраця з Асоціацією офтальмологів України.
Серед основних заходів підтримки галузі – забезпечення духовного супроводу лікування: проведення богослужінь у медичних закладах, пастирська робота з персоналом і пацієнтами. Так, у Свято-Пантелеімонівському храмі при «Центрі мікрохірургії ока» у м. Києві відбуваються регулярні богослужіння за участю співробітників Синодального відділу охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів, а також персоналу Центру та пацієнтів, що проходять лікування.
Ще один важливий аспект співпраці – проведення наукових та науково-практичних нарад, зборів спеціалістів на базі УПЦ. Вже стало доброю традицією проводити всеукраїнські конференції лікарів-офтальмологів у стінах монастирів, зокрема, з 2009 року ці конференції проводяться у Святогорському Успенському Зимненському жіночому монастирі, де трудами насельниць створені для цього належні умови. Перша зимненська конференція називалась «Вірити, бачити, працювати». Тоді туди приїхали представники громад сліпих та усіх міністерств. Був організований «круглий стіл» щодо проблем незрячих і слабозрячих людей. За результатами конференції був написаний лист Президенту, після чого вийшов указ про забезпечення сліпих людей собаками-поводирями, паличками і усім необхідним, щоб були підготовлені програми для сліпих і були написані інструкції по Брайлю.
Дві Міжнародних науково-практичних конференції лікарів-офтальмологів, відбувалися безпосередньо у стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Наприклад конференція, присвячена боротьбі зі сліпотою у 2010 році, відкриваючи яку Блаженніший Митрополит Володимир наголосив на важливості справи лікарів-офтальмологів: «… бажаю від Бога, щоб ваші наукові пошуки і труди стали досягнутими для вас, а через вас і для людей. Ваша професія має особливу гуманну і доброзичливу позицію. Ви від Бога і нехай вас завжди супроводжує успіх і Господнє благословення».
Нещодавно, а саме 16 лютого цього року, у святій обителі всеукраїнська конференція офтальмологів відбулась вже вп’яте. Робота конференції розпочалась з молитви перед чудотворною Зимненською іконою Божої Матері в Успенському соборі обителі. Провідні офтальмологи України на чолі з Головним офтальмологом Міністерства охорони здоров’я України Риковим Олександром Сергійовичем, представили колегам свої наукові напрацювання та найновіші методики профілактики, діагностики та лікування очних захворювань.
На сьогоднішній день в Європі нараховується 20-25% так званої «церковної» медицини. Українська Православна Церква також не стоїть осторонь цієї корисної ініціативи. Саме в цій святій обителі з благословення Блаженннішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, з ініціативи Асоціації дитячих офтальмологів в Україні та особисто головного офтальмолога України Сергія Олександровича Рикова вже кілька років поспіль працює офтальмологічний кабінет. Кращі окулісти області, в тому числі спеціалісти Асоціації, застосовуючи найсучасніше обладнання, проводять безкоштовну діагностику та лікування пацієнтів.
Ще один такий кабінет працює у Спасо-Преображенському Головчинському жіночому монастирі в селі Головчанці Летичівського р-ну на Хмельниччині, на батьківщині Блаженнішого Митрополита Володимира, в місці, де його хрестили. Протягом року у цих двох кабінетах приймають до 5 000 хворих.
Минулого року секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишнєвський Олександр, після урочистого молебна у Свято-Володимирському соборі Херсонеса, відкрив П’яту конференцію дитячих офтальмологів України у м. Севастополі, – професійний форум, присвячений профілактиці дитячої сліпоти, що зібрав 450 фахівців.
Владика наголосив: «Церква повертається до того служіння, до якого вона була покликана, і яке у неї було відібрано. Ми бачимо велику проблему: відсутність соціального способу життя Церкви за останні 70 років, коли Церкву виставили на задвірки суспільства. Сьогодні, завдяки нашому Предстоятелеві, Блаженнійшому Митрополитові Володимиру, завдяки правлячим архієреям, таким, які розуміють, що необхідно для Церкви і для суспільства, ми повертаємося і несемо покладений на нас послух служити Богові і ближнім».
А отже, в планах Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів стоїть продовження і розширення меж співпраці з офтальмологічною галуззю медицини в Україні. Зокрема:
- продовжити створення об’єднань православних лікарів і медпрацівників, створення сестринств милосердя в усіх єпархіях УПЦ;
- сприяти відкриттю храмів, каплиць і молитовних кімнат в медичних вищих і середніх учбових закладах, при лікарнях та ін. медустановах;
- організувати церковне богослужіння для сліпих прихожан;
- розробити і впровадити нові церковно-медичні програми, спрямовані на євангелізацію сучасної медицини і формування християнського світогляду медпрацівників, та інше.
Потрібно організувати роботу таким чином, щоб ми могли сказати: так, Церква в медицині, а не Церква і медицина.