Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. У єпархії відбулась чергова атестація священиків

29 листопада у навчальних приміщення Хресто-Воздвиженського храму м. Вінниці відбулася атестація духовенства І та ІІ вінницьких міських благочинь. У ній взяли участь більше 60 священиків. Атестація проводиться з благословіння митрополита Симеона раз на два роки. В ній беруть участь усі священики єпархії. Цього року іспити з Догматики, Історії Церкви, Святого Письма та Сектознавства проводяться в письмовій формі. Мета атестації – підвищення рівня богословських знань духовенства. «Крім суто богослівських знань – говорить секретар Вінницького єпархіального управління протод. Владислав Демченко, — підготовка до атестації дає можливість священикам знайти відповіді на питання, які ставить перед ними сьогодення.»
Один із членів атестаційної комісії, ієрей Ілля Лавренеко, вважає, що подібні опитування допомагають священику, особливо такому, котрий служить на сільській парафії, не забувати, що його завданням є не лише будівництво храму чи звершення треб, а й поглиблене вивчення богослів’я для спасіння власної душі та проповіді вчення Спасителя.
Цьогорічна атестація вже принесла перші добрі плоди. Наприклад,  у ході підготовки до іспитів у кожному благочинні було проведено по декілька зібрань духовенства з метою обговорення різних богословських питань. А у м. Вінниці було створено богословський гурток, зібрання якого відбуватимуться на регулярній основі двічі на місяць.
Результати атестації будуть оголошені на загальних зборах духовенства єпархії, які відбудуться 11 грудня. Ті, хто показав високий рівень знань, будуть відзначені митрополитом Вінницьким і Могилів-Подільським Симеоном. А решті буде вказано, які напрямки їхніх знань потребують вдосконалення.