Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛЬВІВ. Перша літургія на Престольне Свято у Личаківській виправній колонії

5 серпня престольний празник у Личаківській виправній колонії №30
Ще не добігло два роки від того часу, як було освячено наріжного каменя на будівництві церкви на честь Почаївської ікони Божої Матері, а вже сьогодні засуджені мали змогу молитись на першій літургії в новому храмі.
Внутрішнє оздоблення церкви ще не завершено, але тут вже чисто та затишно. Засуджені готувались до першої літургії у своєму, тюремному храмі з особливим трепетом, адже він цілковито споруджений їхніми руками: від прибирання будівельного сміття на початку, до встановлення паникадила напередодні престольного празника.
Літургію звершував голова відділу тюремного служіння Львівської єпархії протоієрей Володимир Шарабура, сповідав священик Володимир Каплун. Диякон Максим Тертишний, місіонер Олександр Бойко та хорист Дмитро Іглін супроводжували богослужіння співом.
Церква має досить просторий притвор, в кутку якого поставили аналой з хрестом та Євангелієм. В притворі перед початком літургії о. Володимир Каплун провів коротку настановчу бесіду з засудженими. Тут вони і сповідались.
На проповіді о. Володимир Шарабура розповів присутнім про історію вшанування Почаївської ікони Божої Матері, привітав засуджених та представників адміністрації з престольним празником.
Після того, як Олександр Бойко прочитав подячні молитви, всі вирушили до вівтарної стіни, на якій під кутим піддашшям встановлено Почаївську ікону «Богородиця у вогненному стовпі». Біля ікони було зроблено фото учасників першої літургії, звершеної у новому храмі. На завершення, від громади Свято-Троїцької церкви засуджені отримали солодкі гостинці.
Під час свята нас супроводжували заступник начальника установи з соціально-психологічної та виховної роботи Павлусь П.М. та психолог установи Кордек П.Л.
Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко